Ricciardo k Ferrari? Má smlouvu, říká Horner

Kimi Räikkönen bude končit v F1. Možná to nemusí být na konci letošního roku, ale i tak bude brzy u Ferrari volná sedačka. Kdo by mohl jezdit vedle Sebastiana Vettela?
Ricciardo k Ferrari? Má smlouvu, říká Horner

Mezi favority na sedačku u Ferrari jsou nejčastěji zmiňování jezdci Red Bullu – jednou za čas Max Verstappen a v posledních dnech i díky slovům Alana Jonese Daniel Ricciardo.

GPUpdate.net ale přináší slova Christiana Hornera, který upozornil, že Ricciardo má pro příští rok s Red Bullem smlouvu.

Jones doufá, že Ricciardo příští rok nahradí Räikkönena u Ferrari

Jones doufá, že Ricciardo příští rok nahradí Räikkönena u Ferrari

„Red Bull do těchto chlapců v mladém věku investuje,“ řekl Horner. „Rozvijí je a dává jim příležitost prostřednictvím Juniorského týmu Red Bullu a Toro Rosso. Sebastian Vettel byl ukázkovým příkladem, Daniel Ricciardo odvádí vynikající práci… Daniil Kvjat a máme dva talenty v Toro Rosso.“

„Smluvní situace, jakou máme s Danielem, je velmi jasná. Na jak dlouho? To je důvěrné.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nová posila Ferrari Jock Clear chválí Vettela

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.