Ricciardo je připraven chopit se příležitosti

Mladého Australana čeká první celá sezona ve formuli 1. Věří, že se mu v ní bude dařit a že dokáže nabídnutou šanci dobře zužitkovat.
Ricciardo je připraven chopit se příležitosti

Rozhodnutí Toro Rosso ohledně jezdeckého složení pro sezonu 2012 překvapilo snad všechny, a to včetně jezdců samotných. O závodní sedačky týmu z Faenzy se ucházela nejméně čtveřice pilotů. Nové angažmá si nakonec musejí hledat Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. Avšak také Daniel Ricciardo s Jeanem-Ericem Vergnem se musejí mít na pozoru. Konkurence mezi mladými piloty, kteří by chtěli proniknout do světa formule 1, je obrovská.

"Vím, jak to na této úrovni chodí. Vždycky tu bude někdo, kdo bude postupovat hodnocením vzhůru a bude se vás snažit vystrčit, takže se musíte chopit každé možné příležitosti," je si vědom Australan.

Jedním z klíčových faktorů, proč se Toro Rosso rozešlo se svými bývalými jezdci, byla podle poradce týmu Red Bull Helmuta Marka skutečnost, že ani u jednoho z nich již nebylo možné dále rozvíjet jejich schopnosti. O nárocích kladených na jezdce v juniorském programu Red Bullu toho Ricciardo ví hodně a je připraven dokázat svůj talent.   

"S doktorem Markem pracuji už čtyři roky, takže vím moc dobře, že má jen ta nejvyšší očekávání. Vždy tomu tak bylo. Já to využívám jako motivaci k tomu, abych ze sebe dostal to nejlepší," řekl v rozhovoru pro oficiální stránky šampionátu.

Ricciardo odjel v loňské sezoně jedenáct závodů pro tým HRT, kam jej Red Bull umístil proto, aby se mladý Australan seznámil s monopostem formule 1 ještě před tím, než dostane šanci v Toro Rosso. I přesto, že neměl k dispozici konkurenceschopný vůz, byla pro něj dle jeho slov tato zkušenost velmi přínosná.

"Vždy jsem to viděl jako příležitost. Věděl jsem, že pokud si v HRT povedu dobře, mohlo by to vést k větším věcem. Opravdu nezáleželo na tom, jak konkurenceschopné to auto bylo. Musel jsem se toho naučit tolik, kolik jsem mohl, a neustále se snažit vytěžit z toho co nejvíc. Věřím, že mě to na tento ročník velmi dobře připravilo," dodává dvaadvacetiletý závodník.

Další článek: Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10