Ricciardo je připraven chopit se příležitosti

Mladého Australana čeká první celá sezona ve formuli 1. Věří, že se mu v ní bude dařit a že dokáže nabídnutou šanci dobře zužitkovat.
Ricciardo je připraven chopit se příležitosti

Rozhodnutí Toro Rosso ohledně jezdeckého složení pro sezonu 2012 překvapilo snad všechny, a to včetně jezdců samotných. O závodní sedačky týmu z Faenzy se ucházela nejméně čtveřice pilotů. Nové angažmá si nakonec musejí hledat Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. Avšak také Daniel Ricciardo s Jeanem-Ericem Vergnem se musejí mít na pozoru. Konkurence mezi mladými piloty, kteří by chtěli proniknout do světa formule 1, je obrovská.

"Vím, jak to na této úrovni chodí. Vždycky tu bude někdo, kdo bude postupovat hodnocením vzhůru a bude se vás snažit vystrčit, takže se musíte chopit každé možné příležitosti," je si vědom Australan.

Jedním z klíčových faktorů, proč se Toro Rosso rozešlo se svými bývalými jezdci, byla podle poradce týmu Red Bull Helmuta Marka skutečnost, že ani u jednoho z nich již nebylo možné dále rozvíjet jejich schopnosti. O nárocích kladených na jezdce v juniorském programu Red Bullu toho Ricciardo ví hodně a je připraven dokázat svůj talent.   

"S doktorem Markem pracuji už čtyři roky, takže vím moc dobře, že má jen ta nejvyšší očekávání. Vždy tomu tak bylo. Já to využívám jako motivaci k tomu, abych ze sebe dostal to nejlepší," řekl v rozhovoru pro oficiální stránky šampionátu.

Ricciardo odjel v loňské sezoně jedenáct závodů pro tým HRT, kam jej Red Bull umístil proto, aby se mladý Australan seznámil s monopostem formule 1 ještě před tím, než dostane šanci v Toro Rosso. I přesto, že neměl k dispozici konkurenceschopný vůz, byla pro něj dle jeho slov tato zkušenost velmi přínosná.

"Vždy jsem to viděl jako příležitost. Věděl jsem, že pokud si v HRT povedu dobře, mohlo by to vést k větším věcem. Opravdu nezáleželo na tom, jak konkurenceschopné to auto bylo. Musel jsem se toho naučit tolik, kolik jsem mohl, a neustále se snažit vytěžit z toho co nejvíc. Věřím, že mě to na tento ročník velmi dobře připravilo," dodává dvaadvacetiletý závodník.

Další článek: Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00