Ricciardo je přesvědčen, že může letos bojovat o titul

Australan si je vědom síly Mercedesu, věří však ve vývojový pokrok svého týmu.
Ricciardo je přesvědčen, že může letos bojovat o titul

Daniel Ricciardo věří, že bude v nadcházející sezóně formule 1 moci bojovat o mistrovský titul, přestože favoritem je díky loňské technické převaze nadále Mercedes.

Mercedes naprosto ovládl sezónu 2014 a přestože soupeři měli čas zaznamenat výrazný výkonnostní posun, zůstává nadále hlavním aspirantem na úspěch.

„Myslím, že loni ze svého balíku dostali hodně a jejich prostor pro zlepšení je menší než náš. My můžeme udělat velký krok vpřed. Já vím, že i oni mohou být rychlejší, zřejmě to ale bude menší posun než u nás,“ řekl Ricciardo v rozhovoru pro Sky Sports News.

Australan byl v loňské sezóně jediným, komu se podařilo vyhrát závod mimo dvojici Mercedesu, když vybojoval svá první tři vítězství v kariéře. Jednoznačně přitom pokořil svého slavnějšího týmového kolegu, čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela.

Němec následně využil šance uzmout uvolněné místo u Ferrari po Fernandu Alonsovi. Ricciardo se tak letos zhostí role lídra týmu, po jeho boku totiž nastoupí loňský nováček Daniil Kvjat.

„Věřím, že to zvládnu,“ řekl Ricciardo. „S mým předpokladem, že se přiblížíme čelu, bychom rozhodně měli být ve hře a já jsem přesvědčený, že jsem schopen toho využít, pokud dostanu šanci.

Už jsem několikrát dostal otázku, jak se cítím jako jezdec číslo jedna, ale nakonec jsou to výsledky, které se počítají a pokud Danny přijde a začne vyhrávat, bude jedničkou on.“

Další článek: Red Bull nestíhá, v Jerezu by ale chybět neměl

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna