Ricciardo chce získat první letošní stupně vítězů

Překvapením kvalifikace na Velkou cenu Španělska je výkon Red Bullu, jehož jezdci porazili obě ferrari a odstartují z druhé řady.
Ricciardo chce získat první letošní stupně vítězů

Daniel Ricciardo, který o čtyři desetiny porazil svého nového týmového kolegu Maxe Verstappena, doufá, že zítra zaútočí na své první letošní stupně vítězů.

„Jsem velmi rád, že jsem zpátky na této tiskové konferenci (nejlepších tří pilotů). Pokusím se tady být i zítra!“ řekl po kvalifikaci Ricciardo.

„Jsem rád, že jsme oba před oběma ferrari. Max si vedl opravdu dobře, oba jsme ve druhé řadě, což je úžasné. V Q3 jsem věděl, že mám jen jedno kolo, věděl jsem ale, že mám rychlost, takže to bylo jen o tom poskládat to všechno dohromady.“

„Do té chvíle se mi to nedařilo, v Q3 se to ale počítá a já udělal, co jsem měl. Tohle je podle mě první letošní okruh, kde jsme využili našeho přítlaku, takže se znovu dostávají do hry naše silné stránky.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Verstappen s Ricciardem ve druhé řadě

Max Verstappen čtvrtým místem ještě vylepšil své dosavadní nejlepší kvalifikační umístění, kterým byla pátá pozice letos v Austrálii, to ale ještě s týmem Toro Rosso.

„Pro mě bylo dnes hlavním cílem si to užít a každým kolem z toho mít lepší pocit,“ řekl 18letý Verstappen.

„Ještě pár víkendů to bude trvat, jsem ale na dobré cestě. Měl jsem z toho dobrý pocit, a když si to během řízení i užíváte, tak to pomáhá.“

„Zaprvé se pokusím mít dobrý start, pak se nám snad podaří udržet naši pozici, nebo se posunout trochu nahoru.“

Na dotaz, zda jsou stupně vítězů reálné, odpověděl: „Z pohledu naší současné rychlosti to tak vypadá, nechci o tom zatím ale mluvit, chci hlavně dokončit závod.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Mark Thompson

Další článek: Jako tým jsme zklamaní, přiznal šestý Vettel

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen