Ricciardo chce vyzkoušet systém ochrany hlavy v noci

Red Bull dnes v prvním tréninku na Velkou cenu Ruska poprvé otestoval své řešení ochrany hlavy pilota F1.
Ricciardo chce vyzkoušet systém ochrany hlavy v noci

Když Daniel Ricciardo vyjel dnes dopoledne k prvnímu instalačnímu kolu, byla jeho hlava kromě helmy chráněna ještě řešením ochranného oblouku s plexisklem kolem kokpitu, se kterým přišel Red Bull.

Australan nakonec otestoval tento systém pouze v tomto jednom instalačním kole a pro zbytek pátečních jízd na okruhu Soči už jezdil bez něj. Podle svých slov by přitom rád měl možnost vyzkoušet toto řešení i za jiných podmínek, například za tmy.

„Myslím, že je v plánu vyzkoušet to znovu,“ řekl Ricciardo. „Možná na jiném okruhu v jiném prostředí, ať už trochu v kopcovité oblasti nebo v noci, kde by bylo zajímavé sledovat, jak se od toho štítu budou odrážet světla.“

„Zřejmě s tím ještě pojedeme. První dojem z toho byl ale dobrý. Nastoupíte a je to v pohodě. Jistě, není to běžný pocit, jakmile jsem se ale rozjel, tak to bylo dobré. Měl jsem před sebou Ferrari a stále jsem viděl kudy jede, takže viditelnost s tímto systémem je docela dobrá.“

Ricciardo přitom poznamenal, že více než viditelnost jej překvapila změna zvuku v polouzavřeném kokpitu.

„Zvuk motoru a všeho ostatního je trochu jiný, neruší vás totiž vítr,“ popsal Ricciardo. „Upřímně říkám, že viditelnost je dobrá, takže první dojmy jsou pozitivní. Rozhodně se s tím dalo jezdit.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ve druhém tréninku byl v Soči nejrychlejší Hamilton, Vettel zastavil

20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!
13:05 | Renault potvrdil sestavu pro test mladých jezdců. Nastoupí do něj junior Renaultu Kuan-jü Čou a Fernando Alonso.
11:47 | FIA upravila bariéry. Mezi třetí a čtvrtou zatáčkou budou vpravo dvě řady pneumatik, v deváté zatáčce vpravo bude bariéra z pneumatik prodloužena a obrubník mezi 8. a 9. zatáčkou odstraněn.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10