Ricciardo chce od příští sezóny ještě víc

Australan letos přestoupil k Red Bullu a zaznamenal první tři vítězství ve své kariéře.
Ricciardo chce od příští sezóny ještě víc

Daniel Ricciardo se nechal slyšet, že v roce 2015 nehodlá ve svých ambicích polevovat, naopak chce rozšířit svou sbírku triumfů, kterou letos otevřel v Kanadě, Maďarsku a Belgii.

Ricciardo se v sezóně 2014 přesunul od týmu Toro Rosso do hlavní stáje Red Bullu, celkově dokázal nasbírat 238 bodů a umístit se na třetí pozici šampionátu za dominujícími mercedesy. Rozdílem 71 bodů přitom porazil také svého týmového kolegu – čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela.

Při slavnostním předávání cen FIA Gala v Kataru Ricciardo poznamenal, že letošní ročník pro něj byl průlomový, se svými ambicemi však míří stále výš.

„Snad ještě lepší,“ komentoval Australan výhledy na rok 2015. „Myslím, že letošní rok byl velkým posunem vpřed v mé kariéře, velký krok směrem, kterým chci jít.

Mercedes samozřejmě dominoval, mně se však povedlo vybojoval ta zbylá tři vítězství, takže pro mě to byl velký rok. Jakmile uděláte jeden krok, chcete dělat další. Já už se teď nespokojím s ničím jiným. Uvidíme.

Jsem si jistý, že Mercedes bude příští rok znovu velice rychlý. Je na nás, abychom dohnali svou ztrátu, takže snad toho budeme schopni. Teď se na budoucnost těším.“

Na otázku, zda ho jeho letošní výkony překvapily, Ricciardo odpověděl: „Trochu. Někde v hloubi jsem pořád věřil, že na to mám, pokud k tomu budu mít vybavení a příležitost.

Nicméně, když se na to dívám zpětně, dívám se na dominanci Mercedesu a být jediným jezdcem, který ji prolomil, ano, to mě trochu překvapilo.“

Další článek: Titul GP2 má velmi nízkou váhu, zlobí se šampion Palmer

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.