Ricciardo by nahradil tréninky sobotním závodem

Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo by nejradši zrušil veškeré tréninkové jízdy v rámci víkendu velké ceny vozů formule 1 a šel rovnou závodit.
Ricciardo by nahradil tréninky sobotním závodem

Zrušení dvou pátečních devadesátiminutových tréninků byl jedním z návrhů v posledních měsících na změnu formátu závodního víkendu s cílem snížit náklady a dostat do kalendáře více závodů.

Ricciardovi se tento nápad líbí. V jeho případě je to však z toho důvodu, že radši závodí než jen v tréninkovém režimu krouží po trati. Podle jeho názoru je dokonce i sobotní dopolední trénink nadbytečný. Ricciardo by nejradši začal závodní víkend hned kvalifikací, po které by v sobotu odpoledne následoval závod a v neděli samotná velká cena.

„Nechtěl bych žádné tréninky. Méně zbytečných kol a více kol smysluplného ježdění,“ řekl Ricciardo.

Příchod revoluce? Liberty chce kvalifikační sprint a překopat celý víkend

Příchod revoluce? Liberty chce kvalifikační sprint a překopat celý víkend

„Mám rád závodění, ale nemám tolik rád tréninky. Pokud by to znamenalo, že bychom v průběhu roku mohli více závodit a méně trénovat, tak to pro mě zní dobře. V sobotu ráno kvalifikace, v sobotu odpoledne závod a další závod znovu v neděli. Je zřejmé, že ne všichni jsou na F1 zvyklí, takže s dvěma závody a vším tímhle musíte být opatrní,“ dodal.

Konzervativnější je v tomto směru jezdec Toro Rosso Pierre Gasly, kterému se myšlenka sobotního závodu příliš nezamlouvá.

„Nejsem toho velký příznivec. Jedna velká cena během víkendu, a to by byl ten hlavní podnik. Vždy čekáte na nedělní závod. Sleduji F1 od narození a vždy to tak bylo,“ řekl Gasly, podle kterého by se formule 1 měla pokusit vnést více akce do tréninkových jízd. V tuto chvíli týmy během tréninku myslí také na životnost svých motorů a jsou omezeny i počtem sad pneumatik.

„Radši bych nám dal více pneumatik do tréninku, abychom mohli být na trati. Diváci by viděli kroužit více aut.“

Francouz by zároveň rád viděl bojovat o vítězství více týmů než jen elitní tři, které jsou na čele v každém závodě.

„Pokud dokáží mít v každém víkendu deset aut s šancí bojovat o stupně vítězů, tak myslím, že by to bylo úžasné. Tohle je hlavní věc, na kterou by se měli zaměřit. Kdyby měli dvacet aut bojujících o stupně vítězů, bylo by to ještě lepší.“

Body i pro posledního jezdce? F1 o tom diskutuje

Body i pro posledního jezdce? F1 o tom diskutuje

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williams už podle Coultharda necítí bolest ze zklamání

19:50 | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10