Ricciardo: Budu to já, kdo v Indii nepojede

V premiéře indické Grand Prix se na startovním roštu po boku Narajna Kartykejana pravděpodobně objeví Vitantonio Liuzzi. Daniel Ricciardo to chápe a nic proti tomu nenamítá.
Ricciardo: Budu to já, kdo v Indii nepojede

Velká cena Indie se blíží a s ní i nutné rozhodnutí HRT, které dva jezdce do kokpitu na novém okruhu posadí. Minulý měsíc byl prvním jezdcem jmenován čtyřiatřicetiletý Ind Narajn Kartykejan, k čemuž měla stáj Hispania Racing Team hned dva důvody. Za prvé jim byla za účast indického jezdce v domácí Grand Prix slíbená slušná finanční částka od jistého sponzora, za druhé tak na sebe stáj v Indii strhne mnohem větší pozornost domácích fanoušků.

Teď už je jen otázkou, kdo zaujme druhé volné místo. Jako první nám asi na mysl přichází, že Kartykejan nahradí Itala Liuzziho, neboť místo něj jezdil v tréninku na Velkou cenu Singapuru a bude znovu jezdit i v tréninku na Velkou cenu Japonska. Jeho manažer Enrico Zanarini je si však jistý, že Liuzzi v Indii pojede: "S HRT máme smlouvu, která obsahuje všechny závody, a to bez výjimky."

Australan Daniel Ricciardo se proto domnívá, že on bude tím, kdo v Indii nebude závodit. "Nejsem si stoprocentně jistý, co se bude dít, ale minimálně budu jezdit při volném tréninku. Pokud to je (uvolnění sedačky pro Kartykejana) částí dohody, udělám to. V této sezoně mám ještě hodně závodů. Navíc pokud nezávodíte, těšíte se na spoustu dalších věcí,“ uzavírá svůj rozhovor dvaadvacetiletý jezdec.

 

Další článek: Ostatním jezdcům se zatím nevyrovnám, říká Senna

Témata článku: , , ,