Ricciardo bude závodit ve dvou šampionátech, ve F1 chce porazit Liuzziho

Daniel Ricciardo začne v Silverstonu závodit ve formuli 1, ale Světovou sérii Renault neopustí a své povinnosti bude kombinovat. Pro královnu motorsportu si stanovil jasné cíle.
Ricciardo bude závodit ve dvou šampionátech, ve F1 chce porazit Liuzziho

Ricciardo letos závodí ve formuli Renault 3,5 pro tým ISR a v současnosti mu patří v šampionátu čtvrté místo. A tento týden se dozvěděl, že od Grand Prix Velké Británie bude závodit ve formuli 1 pro HRT. "Osobně jsem s nimi nikdy předtím nebyl v kontaktu, ale teď si s nimi telefonuji," přiznal australský závodník v rozhovoru pro Autosport. "V paddocku jsme se nepotkali. Příští týden bude pár novinek, co se vozu týče, setkání s týmem a všemi. Ale někde začít musíte."

Ricciardo samozřejmě ví, že monopost HRT je jeden z nejpomalejších ve startovním poli. Jisté ambice však má. "Samozřejmě nebudu bojovat o stupně vítězů, alespoň ne teď," potvrdil. "Pokud se mi podaří porazit nebo se vyrovnat Toniovi (Liuzzimu) a dostat se před další vozy a nebýt v poslední řadě, bude to dobré. Budu se snažit jim pomoci zlepšit se. I když jsem mladý jezdec, udělám maximum, aby se tým vyvíjel."

Zkušenosti se závodními víkendy formule 1 má Ricciardo z týmu Toro Rosso, pro který jezdil v pátečních trénincích. "Určitě mi to pomohlo. Jak jsem už zmínil, loni bylo dobré všechno sledovat a vidět, jak co funguje, ale letos mi páteční jízdy opravdu hodně pomohly. Mám mnohem víc zkušeností s vozem a taky jsem pod menším tlakem, protože jsem si zvykl na průběh víkendu. Určitě jsem díky tomu lépe připravený, než bych byl bez toho."

Výhodou pro Ricciarda je také debut na Silverstonu, protože tento okruh dobře zná a bydlí nedaleko, takže bude tak trochu v domácím prostředí. Teď ví, že bude mít po zbytek sezóny plné ruce práce, protože vedle formule 1 bude i nadále závodit ve Světové sérii Renault.

"Jsem za to rád," řekl. "Lidé se ptali, jestli to není moc, ale jako závodní jezdec si myslím, že je moc všech ostatních věcí a málo jezdění. Podle mě je úžasné závodit ve dvou šampionátech, jsem s tím spokojený."

Další článek: Ve vývoji nejsme konzervativní, namítá proti kritice svých jezdců McLaren

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.