Ricciardo, Alfa Romeo, Targa Florio a dávná historie

Daniel Ricciardo nedávno navštívil Sicílii, odkud mimochodem pochází jeho otec, aby se svezl v historickém voze po legendárním okruhu.

Targa Florio je taková sicilská verze slavné severní smyčky. Okruh, který vede horskou oblastí a měl více než 70 km, byl pro jezdce doslova projížďkou peklem. Závodilo se zde od počátku minulého století do roku 1977. My můžeme být právem hrdí na výkon Elišky Junkové v roce 1928, která se zde zapsala do historie motorsportu pátým místem se ztrátou jen devět minut na vítěze.

Ale z třicátých let se teď posuneme do trochu bližší historie. V roce 1972 zde odjel výborný závod dnešní poradce Red Bullu Helmut Marko. V posádce vozu Alfa Romeo 33/TT/3 byl tehdy společně s ním Nanni Galli. Závod nakonec sice vyhrálo Ferrari, ale Alfa Romeo zaznamenala výborný finiš a rekordní kolo s časem 33 minut a 41 sekund, což mimochodem znamenalo průměrnou rychlost asi 128,2 km/h.

Ricciardo se nedávno na Sicílii projel právě ve voze Alfa Romeo 33/TT/3.

Další článek: Aktualizace pohonných jednotek v sezóně budou pro inženýry noční můrou

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.