Ricciardo a Vergne dosahují slibného pokroku, hodnotí jejich šéf Tost

Noví piloti týmu Toro Rosso se zatím nemusejí obávat o svá místa, Franz Tost je s nimi spokojený. Stačí, když budou dál tvrdě pracovat.
Ricciardo a Vergne dosahují slibného pokroku, hodnotí jejich šéf Tost

Když se Toro Rosso na konci loňského roku náhle zbavilo Alguersuariho a Buemiho, naznačilo, že ke svým novým pilotům hodlá být trochu přísnější, co se výkonnosti a především nasazení týče.

Do svých řad přijalo Daniela Ricciarda a Jean-Erica Vergneho a zatím svého rozhodnutí nelituje. "Musím říct, že jsou oba velmi nadaní a oba doposud předváděli dobré výkony," hodnotil Tost v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

"Daniel bodoval ve svém prvním závodě pro nás v Melbourne, když skončil devátý, a Jean-Eric skončil osmý v Sepangu, čímž ukázal, že tu je velký potenciál. Pokrok, kterého oba dosahují, je hodně slibný, takže musím říct, že jsme zatím spokojení."

Toro Rosso má vychovávat jezdce pro Red Bull Racing a svým způsobem hledá nového Vettela. "Já očekávám talentovaného jezdce, který alespoň jednou ukáže jiskru," vysvětloval Tost. "Daniel ji podle mě předvedl v Bahrajnu, protože to byl opravdu fantastický výkon, a Jean-Eric v Monaku. Být na sedmém místě (10 kol před koncem) v Monaku, když tam ve formuli 1 jedete poprvé, to je pozoruhodné."

Zatímco s jezdci Tost spokojený je, s vozem už méně. Přiznal, že od začátku sezóny konkurence Toro Rosso zrychlila víc, proto mají inženýři ve Faenze co dělat. Rád by viděl své vozy bojovat na přelomu první a druhé desítky.

Klíčové ale pro budoucnost Ricciarda a Vergneho nebudou výsledky. "My se hodně snažíme a děláme maximum, ale víte, někteří mladí jezdci přijdou do formule 1 a myslí si, že tím uspěli," vysvětloval. "Ale to je blbost. Příchod do formule 1 znamená, že jste ochotní začít velmi tvrdě pracovat."

"Vše, co jste dělali do té doby, byla školka. (smích) Když jste ve formuli 1, musíte 24 hodin denně a 365 dní v roce žít pro formuli 1. A pokud budu mít pocit, že některý z našich jezdců tohle nedělá, pak bude mít problém. Já mu budu dělat problémy, protože buď jste profesionál, nebo půjdete pryč. To je vše."

Na otázku, jestli takto zklamali někteří jeho předchozí jezdci, Tost odpověděl: "Ano, protože jinak by tu pořád byli."

Další článek: De Villotaová se po nehodě rychle zotavuje

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00