Ricciardo a Vergne by na postup do Red Bullu museli podávat výjimečné výkony

Toro Rosso je spokojené s dosavadními výsledky svých jezdců, ale myšlenky na postup do Red Bullu Racing jsou asi předčasné.
Ricciardo a Vergne by na postup do Red Bullu museli podávat výjimečné výkony

I když to zatím není jisté, mnozí v paddocku se domnívají, že Mark Webber smlouvu s Red Bullem už neprodlouží. Sebastian Vettel by v tom případě potřeboval příští rok nového týmového kolegu a přirozenou volbou by byl někdo z rodiny Red Bullu.

Šéf juniorské stáje Toro Rosso Franz Tost si však není jistý, že by Riccardo nebo Vergne byli na konci roku připraveni. "V tuto chvíli bych odpověděl ano i ne," uvedl pro oficiální stránky formule 1. "Oba by museli mít výjimečně dobrou druhou polovinu sezóny, protože nezapomínejte, že hovoříme o mistrech světa, takže požadavky jsou dost jiné než u týmu, jako je Toro Rosso."

"Ale nechápejte mě špatně, oba jsou na velmi dobré cestě a vše bude záležet na několika příštích měsících, jestli se jeden z nich, pokud to bude třeba, kvalifikuje do Red Bullu Racing."

Podle Tosta se oba jeho piloti zlepšují každým závodním víkendem, takže Toro Rosso nemá důvod k nespokojenosti. "Mám tedy pocit, že oba mají ve formuli 1 budoucnost," prozradil.

A kdo je lepší? "No, záleží jen na výkonnosti a určitě vidíte, že je Daniel se svými 11 závody navíc, což je víc než polovina sezóny, asi v lepší situaci. Právě teď má navrch, což jsme viděli v Barceloně. Ale to platí teď. Řekl bych, že by oba zapadli do konceptu Red Bullu," dodal šéf týmu z Faenzy.

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - vysílačka

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00