Ricciardo a Horner očekávají, že bude Toro Rosso před nimi

Christian Horner si myslí, že Toro Rosso bude na začátku sezóny před Red Bullem. Podobný názor má také Ricciardo.
Ricciardo a Horner očekávají, že bude Toro Rosso před nimi

Toro Rosso letos přešlo na loňské pohonné jednotky Ferrari. Tým z Faenzy navíc vloni neměl ani špatné šasi, takže se očekává jeho zlepšení.

„Není nemožné, že budou před námi,“ uvedl Ricciardo během představení nového zbarvení v Londýně. „Ale myslím, že během roku máme větší prostor pro vývoj a zdokonalování a samozřejmě jsme větší tým.“

„Pokud budeme před nimi, myslím, že to bude opravdu dobré znamení, ale nebyl bych příliš odrazený, pokud budou v Melbourne před námi.“

Jaký cíl by si Ricciardo letos dal? „Na konci sezóny jedno vítězství. Rád bych řekl, že více, ale realisticky by to byl dobrý začátek. Loni jsme získali dvě pódia, takže několik pódií by mělo znamenat cestu k vítězství.“

„Vítězství je to, v co doufám, ale jak jsem řekl, sezóna je dlouhá. Pokud to přijde, nemyslím, že se tak stane hned.“

Ricciardo věří, že se zlepší nejen Red Bull, ale také Renault, který má podle něj větší prostor pro zlepšení než Mercedes a Ferrari.

Horner: Toro Rosso získalo 0,8 s

Také Christian Horner se domnívá, že Toro Rosso bude před Red Bullem. „Na začátku roku asi ano,“ řekl pro Autosport. „Ale myslím, že v průběhu roku se to změní. Toro Rosso získá prostřednictvím jiné pohonné jednotky 0,8 sekund. To je významné množství výkonu.“

„Doufáme, že získáme podobné zisky v průběhu celého roku, ale bude tu muset jít hlavně o šasi.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Red Bull představil nové zbarvení

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10