Ricciarda těší, že Renault bude s Toro Rosso ještě bojovat o páté místo v Poháru konstruktérů

Daniel Ricciardo je rád, že tým Toro Rosso bude mít v posledním závodě letošní sezóny formule 1 v Abú Dhabí ještě šanci překonat Renault v Poháru konstruktérů.
Ricciarda těší, že Renault bude s Toro Rosso ještě bojovat o páté místo v Poháru konstruktérů

Překvapivé druhé místo Pierra Gaslyho ve Velké ceně Brazílie pomohlo Toro Rosso přiblížit se před posledním závodem sezóny pátému Renaultu na rozdíl pouhých osmi bodů.

Podle Ricciarda je proto dobře, že Renault bude mít o co bojovat i v posledním závodě sezóny.

„Samozřejmě bych byl rád, abychom to byli mi spíše než oni (kdo získá hodně bodů), líbí se mi ale, že nás to pro poslední závod drží pod tlakem. Nedovolí nám to povolit a v Abú Dhabí budeme mít opravdu o co bojovat. Je to trať, kterou mám skutečně rád. Vždy se mi tam dařilo, takže jsem na to připraven,“ říká Ricciardo.

Pohár konstruktérů před posledním závodem

5. Renault - 91 bodů
6. Toro Rosso - 83 bodů
7. Racing Point - 67 bodů
8. Alfa Romeo - 57 bodů

Australan také věří, že okruh Yas Marina bude sedět i jeho renaultu. „Když se podívám na výsledky týmu z loňského roku, jsou velmi podobné. Na spoustě okruhů, na kterých jsem se trápil, jsme se potýkali i minulý rok. Vím, že v Abú Dhabí měl skvělý závod Carlos (Sainz Jr.), takže na to budu myslet a půjdeme do toho pozitivně.“

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost je v otázce souboje o páté místo opatrnější. Před sedmým týmem Racing Point má Toro Rosso náskok šestnáct bodů.

„Nikdy nevíte, co se stane. Proto buďme opatrní. Jsme jen osm bodů za Renaultem, což znamená, že to (páté místo) je stále reálné. Musíme být ale chytří,“ řekl Tost.

„Musíme nastavit vůz správným způsobem. Abú Dhabí je další trať a snad budeme konkurenceschopní i tam.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: BMW získalo v Rijádu double, po startu z pole position zvítězil Sims

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00