Ricciarda stále trápí start v Bahrajnu, nechápe ho

Daniel Ricciardo se stal hrdinou bahrajnské kvalifikace, když si v její třetí části vybojoval šesté místo. Ihned po startu se ale výrazně propadl a zbytek závodu si protrpěl.
Ricciarda stále trápí start v Bahrajnu, nechápe ho

"Můj start nebyl nejlepší," popisoval. "Hodně se mi protočila kola a nevyrazil jsem dobře. Do první zatáčky jsem přijel na vnitřní straně, což byla asi ta špatná, a začal brzdit moc brzy, takže asi polovina startovního pole mě po vnější straně objela."

"V druhém sektoru toho kola jsem se pak dostal do kontaktu s někým, nevím kým, a poškodil si přední křídlo. To první kolo bylo v podstatě úplně na... (to slovo raději neřeknu!)"

Ricciardo se tak propadl na 16. místo a do konce závodu se z toho nedal dohromady. Po návratu do garáže se šel hned podívat na záznam startu. "Dobrá zpráva je, že startovní proceduru jsem neprovedl špatně," konstatoval. "Neudělal jsem nic, co bych normálně v Bahrajnu neudělal."

"Když jsem usedal do vozu, cítil jsem se celkem dobře a nervy jsem měl v klidu. Nezasekl jsem se, ani jsem tu proceduru nepokazil, prostě jsme jen měli potíže. Budu tomu muset porozumět. Popřemýšlím nad tím před dalším závodem."

Další Grand Prix se jede v Barceloně, ale Ricciardo na ní zatím myslet nedokáže, v hlavě má pořád Bahrajn. "Zapomenu na něj a hodím to za hlavu? Ne, samozřejmě, že ne. Budu nad tím přemítat. Pro přemýšlení není nic lepšího než dlouhý let, když nemáte co dělat. Přijde chvíle, kdy budu v pohodě a budu se těšit do Barcelony, ale ta ještě nepřišla."

Další článek: S Räikkönenem nejen o týmových kolezích, obsahu domácí garáže a zmrzlině