Ricciarda překvapil Williams, Verstappen je optimistický

Red Bull vypadal v pátek, minimálně v prvním tréninku na Interlagosu, velmi silně. Odpoledne se Daniel Ricciardo s Maxem Verstappenem zařadili za Mercedes a Williams, ale před Ferrari.
Ricciarda překvapil Williams, Verstappen je optimistický

Daniel Ricciardo (4./5.)

Australan očekává zlepšení Red Bullu v zítřejším programu Velké ceny Brazílie. Ricciardo připustil, že měl vinou vysokých teplot ke konci dlouhé jízdy problém s pneumatikami. Nižší teploty a déšť předpovídaný pro zítra však podle něj zajistí, že se již podobné problémy nebudou opakovat.

„V dnešních dlouhých jízdách jsem neměl pocit, že jsme byli ke konci tak silní, když se ale trať ochladí, bude to úplně jiné,“ řekl Ricciardo.

„Samozřejmě se pokusíme zlepšit, myslím ale, že zítra to bude jiný příběh. Myslím, že déšť bude fajn. Bude zábava to trochu změnit. Pokud bude zítra a v neděli i chladněji, tak by to mělo být lepší i pro pneumatiky.“

Ricciardo zároveň přiznal, že jej překvapila rychlost jezdců Williamsu, když Valtteri Bottas a Felipe Massa obsadili třetí a čtvrté místo.

„Myslím, že rychlost v porovnání s Mercedesem a Ferrari je docela normální. Překvapením je Williams. Je dobré mít tady na čele další tým, pokud tomu tak zůstane, bude to v neděli vyrovnanější.“

Max Verstappen (2./6.)

Podle jeho týmového kolegy Verstappena, který v prvním tréninku nestačil na Lewise Hamiltona pouze o 96 tisícin, je Mercedes v Brazílii příliš daleko.

„Myslím, že první trénink byl ve skutečnosti velmi dobrý, pro druhý trénink jsme ale udělali nějaké změny,“ řekl Verstappen.

„Krátké jízdy nebyly skvělé, pro dlouhé jízdy jsme to ale dokázali otočit, takže to všechno vypadá opravdu dobře. Mercedes se stále zdá být příliš daleko vpředu, pak jsme za nimi ale my.“

Mark Thompson

Další článek: Piloty Mercedesu v pátek trápily vysoké teploty a pneumatiky

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00