Ricciarda mrzí žluté vlajky, Verstappen nestihl druhý pokus

Red Bull potvrdil roli druhého nejlepšího týmu na Hungaroringu také v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, když Daniel Ricciardo obsadil třetí místo před čtvrtým Maxem Verstappenem.
Ricciarda mrzí žluté vlajky, Verstappen nestihl druhý pokus

Australan byl přitom naštvaný poté, co v závěru kvalifikace přerušily jeho kvalifikační pokus žluté vlajky kvůli roztočenému Fernandu Alonsovi.

„Žlutá (vlajka) nám uškodila,“ řekl Ricciardo. „V posledním kole jsem byl hodně naštvaný, protože jsem na tom byl dobře a myslím, že by mě to posunulo blíž pole position. Bez žlutých vlajek by to bylo zajímavé.“

„Jsem trochu zklamaný, zároveň ale myslím, že kvalifikace probíhala opravdu dobře. Ve všech podmínkách jsme byli konkurenceschopní. Bylo to šílené, rychle jste se museli adaptovat.“

Verstappen další pokus nestihl

Vedle něj bude v druhé řadě jeho týmový kolega Verstappen, kterému se však nepodařilo včas najet do druhého kvalifikačního pokusu.

„Na trati chcete mít místo, protože když jedete jednu nebo dvě sekundy za autem před vámi, tak ztratíte spoustu času,“ řekl Verstappen.

„Nakonec jsem tam byl jen o trochu pozdě. Když se ale podívám zpětně, tak by to nic nezměnilo, protože tam byly žluté vlajky a já bych nemohl zlepšit svůj čas.“

„Moje první jízda v Q3 nebyla optimální, jinak ale vše vypadalo dobře. Myslel jsem, že bych mohl mít dobrý druhý pokus, ale k tomu nedošlo. Všechno je to bohužel součástí hry, body se ale budou rozdávat až zítra.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mohl jsem být třetí, říká po maďarské kvalifikaci Vettel

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10