Ricciarda čeká povýšení do role závodního pilota Toro Rosso příští rok

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost v Istanbulu prozradil, že s australským jezdcem Danielem Ricciardem počítá příští rok v závodní sedačce.
Ricciarda čeká povýšení do role závodního pilota Toro Rosso příští rok

Ricciardo se letos účastní volných tréninků v barvách Toro Rosso coby záložní pilot závodní dvojice, kterou tvoří Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. Netají se touhou závodit a italský tým mu ji hodlá splnit.

"Měl by poznat tým, všechny tratě, pracovat s inženýry, trochu poznat tlak a seznámit se s marketingem. To by pro něj měla být příprava na závodění pro Toro Rosso v roce 2012," řekl Tost o Ricciardovi. Na otázku, zda tým nemá plán na posazení Australana do závodní sedačky ještě dřív, Tost odpověděl: "Ne, v současnosti ne."

V týmech Red Bullu tak vznikl zajímavý tlak. Někdo z dvojice Buemi - Alguersuari o místo závodního pilota přijde, takže si bude muset hledat místo jinde. Oba by samozřejmě chtěli do mateřského Red Bullu Racing, ale to by musel místo uvolnit Mark Webber.

Další článek: D´Ambrosio si v tréninku vysloužil penalizaci na startovní rošt

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.