Režie vybírá jen to negativní, diví se Alonso

Fernando Alonso si během GP Německa trochu rýpnul do svého týmu za zastávky v boxech. Po závodě se divil tomu, že režie vybírá jen jeho negativní komentáře.
Režie vybírá jen to negativní, diví se Alonso

„Jo, neboj, ztratím jinou pozici během příští zastávky a potom ji zase vybojuji,“ řekl Alonso v týmovém rádiu.

Po zrušení omezení rádiové komunikace se Strategická skupina dohodla také na tom, že týmy musí poskytnout veškerou komunikaci – nelze tedy nic utajit. Je ale pak na režii přenosu, kterou rádiovou komunikaci pustí do světa.

„Nestěžuji si tolik, jak si lidé myslí, sotva něco řeknu,“ uvedl Alonso v sobotu. V kvalifikaci jsme zase mohli slyšet jeho stížnost na Ferrari a něco podobného zaznělo i v tréninku.

Po závodě svá slova rodák z Asturie bagatelizoval. „Ztratili jsme pár vteřin, ale to je v pořádku,“ uvedl ke své zastávce. „Vypadá to, že mají zkrátka určitou tendenci vysílat mé zprávy. Na konci závodu jsem blahopřál týmu za skvělou práci a nemyslím, že tohle odvysílali. A když jsme ztratili šest sekund, je v pořádku si to říct.“

Do cíle na výpary

Podle Alonsa musel McLaren šetřit palivem. „Po všech těch soubojích v první polovině závodu jsme museli v závěru hodně šetřit palivem. Myslím, že jsme dojeli se 100 gramy paliva. Můžete v závodě použít 100 kg, takže jsme použili 99,9 kg. Bylo docela těsné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Rosbergova penalizace trvala déle, Mercedes měl problémy se stopkami

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10