Režie vybírá jen to negativní, diví se Alonso

Režie vybírá jen to negativní, diví se Alonso

Fernando Alonso si během GP Německa trochu rýpnul do svého týmu za zastávky v boxech. Po závodě se divil tomu, že režie vybírá jen jeho negativní komentáře.

„Jo, neboj, ztratím jinou pozici během příští zastávky a potom ji zase vybojuji,“ řekl Alonso v týmovém rádiu.

Po zrušení omezení rádiové komunikace se Strategická skupina dohodla také na tom, že týmy musí poskytnout veškerou komunikaci – nelze tedy nic utajit. Je ale pak na režii přenosu, kterou rádiovou komunikaci pustí do světa.

„Nestěžuji si tolik, jak si lidé myslí, sotva něco řeknu,“ uvedl Alonso v sobotu. V kvalifikaci jsme zase mohli slyšet jeho stížnost na Ferrari a něco podobného zaznělo i v tréninku.

Po závodě svá slova rodák z Asturie bagatelizoval. „Ztratili jsme pár vteřin, ale to je v pořádku,“ uvedl ke své zastávce. „Vypadá to, že mají zkrátka určitou tendenci vysílat mé zprávy. Na konci závodu jsem blahopřál týmu za skvělou práci a nemyslím, že tohle odvysílali. A když jsme ztratili šest sekund, je v pořádku si to říct.“

Do cíle na výpary

Podle Alonsa musel McLaren šetřit palivem. „Po všech těch soubojích v první polovině závodu jsme museli v závěru hodně šetřit palivem. Myslím, že jsme dojeli se 100 gramy paliva. Můžete v závodě použít 100 kg, takže jsme použili 99,9 kg. Bylo docela těsné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Doporučujeme

Články odjinud