Revoluční změny možná přijdou až v roce 2018

Velké změny v designu vozů možná nepřijdou v roce 2017 ale až o rok později.
Revoluční změny možná přijdou až v roce 2018

V roce 2017 bychom se měli dočkat revolučních změn v oblasti designu vozů (viz článek níže), ale Auto Motor und Sport píše, že se tak nakonec možná stane až o rok později.

Jak by mohly vypadat vozy v roce 2017?

Jak by mohly vypadat vozy v roce 2017?

Podle Pata Symondse bude velmi těžké vše do února příštího roku připravit. Musí se udělat nejen přesná koncepce, ale ta také převést do technických pravidel. Symonds připomíná práci skupiny, která měla před několika lety zlepšit předjíždění – fungovala dva roky a koncepce se dostala pětkrát do aerodynamického tunelu.

Inženýři se i nyní obávají toho, že by špatná koncepce mohla vést k omezení předjíždění. Zejména Ferrari a Red Bull ale tlačí na to, aby došlo k zavedení pravidel už v roce 2017. Vidí v tom možnost, jak dohnat ztrátu na Mercedes.

O slovo se také hlásí Pirelli. To žádá jinou koncepci testů, pokud uspěje v probíhajícím tendru na dodavatele pneumatik od roku 2017.

„Vzhledem k tomu, že změny jsou tak velké, nechcete skončit v březnu v Barceloně a zjistit, že máte velké problémy,“ řekl pro Autosport Paul Hembery. „Takže musí existovat způsob, jak by bylo zajištěno testování ještě předtím.“ Součástí změn mají být i širší zadní pneumatiky – z 375 mm na 420 mm.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pirelli chce další test, tentokrát super super měkké sady