Restart závodu a na trati maršál. Jak je to možné?

Během restartu závodu došlo k nebezpečné situaci. Na trati byl totiž traťový maršál.

Hned na startu havaroval Hülkenberg a na trať musel vyjet safety car. Jezdci projeli pit lane a celá situace na startovní rovince byla vyřešena velmi rychle. Samozřejmě i proto, že safety car nemusel pouštět jezdce okolo zpět.

Problém nastal během restartu. Safety car zhasnul světla, zajel do boxů a Nico Rosberg restartoval závod. V tu chvíli se ale na rovince objevil traťový maršál, který ještě odklízel trosky.

FIA po závodě potvrdila, že celou záležitost prověří a zajistí, aby se situace v budoucnu neopakovala.

Ředitelství závodu před restartem třikrát upozorní, že je trať volná. Po poslední výzvě ale zřejmě maršála poslal na trať některý z jeho kolegů.

„Nebyl to příjemný zážitek, vidět někoho, jak běží přes trať, když jsem tam přijížděl rychlostí 300 km/h,“ uvedl Rosberg.

Připomeňme, že vloni se po trati během závodu procházel podnapilý muž.

Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Historie formule 1 bohužel pamatuje situaci, kdy došlo ke střetu maršála a závodního vozu. Tom Pryce po takové nehodě ve Velké ceně Jižní Afriky v roce 1977 zaplatil daň nejvyšší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Foto: GP Singapuru – nehoda Hülkenberga, vítězství Rosberga

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.