Restart v Mugellu řešili jezdci přes WhatsApp. Pak poslali Masimu dopis

V Mugellu došlo k pevným restartům ale také ke klasickému restartu po zajetí safety caru do boxů. Při něm došlo k hromadné nehodě.

Podle některých jezdců zhasla světla na safety caru příliš pozdě. Někteří jezdci zrychlovali, jiní zpomalovali a došlo k nehodě.

Asociace jezdců grand prix (GPDA) zaslala řediteli závodu formule 1 Michaelovi Masimu dotaz, zda by nebylo možné zlepšit restart po zajetí safety caru. Téma bude projednáno na pátečním briefingu jezdců a také na zasedání GPDA, které na něj naváže.

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Situaci řešilo vedení GPDA – Romain Grosjean, Sebastian Vettel, Alex Wurz společně s právní zástupkyní Anastasií Fowlovou. Poté kontaktovali Masiho.

„Měli jsme několik diskusí se Sebem, Alexem a Anastasií ve skupině GPDA na WhatsAppu,“ řekl Grosjean. „A napsali jsme dopis Michaelovi Masimu a pokusili jsme se zjistit, co můžeme udělat lépe.“

„Nemyslím si, že by v Mugellu z hlediska restartů něco vybočovalo. Byla to spousta malých věcí, které nakonec vedly k velké havárii, ale možná by mohla pomoci vylepšení některých pravidel. A to je to, o čem chceme diskutovat, abychom se vyhnuli tak strašidelnému okamžiku.“ 

„Měli jsme velké štěstí, že to neskončilo tím, že se někdo zranil, protože to byla kolize v docela velké rychlosti.“

Další článek: Verstappen nechápe, proč by měl Hamilton jít do Red Bullu. V Soči zázraky nečeká

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10