Restart v Mugellu řešili jezdci přes WhatsApp. Pak poslali Masimu dopis

V Mugellu došlo k pevným restartům ale také ke klasickému restartu po zajetí safety caru do boxů. Při něm došlo k hromadné nehodě.

Podle některých jezdců zhasla světla na safety caru příliš pozdě. Někteří jezdci zrychlovali, jiní zpomalovali a došlo k nehodě.

Asociace jezdců grand prix (GPDA) zaslala řediteli závodu formule 1 Michaelovi Masimu dotaz, zda by nebylo možné zlepšit restart po zajetí safety caru. Téma bude projednáno na pátečním briefingu jezdců a také na zasedání GPDA, které na něj naváže.

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Situaci řešilo vedení GPDA – Romain Grosjean, Sebastian Vettel, Alex Wurz společně s právní zástupkyní Anastasií Fowlovou. Poté kontaktovali Masiho.

„Měli jsme několik diskusí se Sebem, Alexem a Anastasií ve skupině GPDA na WhatsAppu,“ řekl Grosjean. „A napsali jsme dopis Michaelovi Masimu a pokusili jsme se zjistit, co můžeme udělat lépe.“

„Nemyslím si, že by v Mugellu z hlediska restartů něco vybočovalo. Byla to spousta malých věcí, které nakonec vedly k velké havárii, ale možná by mohla pomoci vylepšení některých pravidel. A to je to, o čem chceme diskutovat, abychom se vyhnuli tak strašidelnému okamžiku.“ 

„Měli jsme velké štěstí, že to neskončilo tím, že se někdo zranil, protože to byla kolize v docela velké rychlosti.“

Další článek: Verstappen nechápe, proč by měl Hamilton jít do Red Bullu. V Soči zázraky nečeká

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00