Restart v Mugellu řešili jezdci přes WhatsApp. Pak poslali Masimu dopis

V Mugellu došlo k pevným restartům ale také ke klasickému restartu po zajetí safety caru do boxů. Při něm došlo k hromadné nehodě.

Podle některých jezdců zhasla světla na safety caru příliš pozdě. Někteří jezdci zrychlovali, jiní zpomalovali a došlo k nehodě.

Asociace jezdců grand prix (GPDA) zaslala řediteli závodu formule 1 Michaelovi Masimu dotaz, zda by nebylo možné zlepšit restart po zajetí safety caru. Téma bude projednáno na pátečním briefingu jezdců a také na zasedání GPDA, které na něj naváže.

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Masi se rázně ohradil proti slovům jezdců Mercedesu

Situaci řešilo vedení GPDA – Romain Grosjean, Sebastian Vettel, Alex Wurz společně s právní zástupkyní Anastasií Fowlovou. Poté kontaktovali Masiho.

„Měli jsme několik diskusí se Sebem, Alexem a Anastasií ve skupině GPDA na WhatsAppu,“ řekl Grosjean. „A napsali jsme dopis Michaelovi Masimu a pokusili jsme se zjistit, co můžeme udělat lépe.“

„Nemyslím si, že by v Mugellu z hlediska restartů něco vybočovalo. Byla to spousta malých věcí, které nakonec vedly k velké havárii, ale možná by mohla pomoci vylepšení některých pravidel. A to je to, o čem chceme diskutovat, abychom se vyhnuli tak strašidelnému okamžiku.“ 

„Měli jsme velké štěstí, že to neskončilo tím, že se někdo zranil, protože to byla kolize v docela velké rychlosti.“

Další článek: Verstappen nechápe, proč by měl Hamilton jít do Red Bullu. V Soči zázraky nečeká

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen