Řešili kávovar? Vettel se pustil do stewardů kvůli své penalizaci

Sebastian Vettel dostal v Imole penalizaci 10 sekund stop and go kvůli porušení předstartovních procedur.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Řešili kávovar? Vettel se pustil do stewardů kvůli své penalizaci | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Aston Martin řešil před startem závodu problém s brzdami na obou svých vozech. U Lance Strolla se podařilo vše vyřešit před startem, Vettel musel nakonec startovat z boxů. Mechanici však nestihli Vettelovi nasadit pneumatiky před signálem „pět minut“ (do startu). Za to dostal Vettel penalizaci, která však přišla poměrně pozdě – do boxů si zajel odpykat trest až ve 22. kole.

„Nevím, proč to bylo tak pozdě,“ řekl Vettel pro Sky Germany. „Jasné to bylo od začátku. Nevím, co tam stewardi dělali. Možná se jim zanesl filtr v kávovaru a museli to řešit!“

Fotogalerie: Velká cena Emilia Romagna 2021

Fotogalerie: Velká cena Emilia Romagna 2021

„Chlapci vyzkoušeli všechno a vyřešili to opravdu dobře,“ řekl Vettel pro Sky F1. „Byli skutečně ostražití (že to vyřešili před závodem, pozn. redakce). Myslím, že kdyby byla i FIA ostražitější, tak jsme mohli mít lepší závod.“

„Myslím, že jsme porušili pravidlo, když jsme dostali trest, ale neobtěžovali se s tím, dokud nebyl závod v plném proudu. Trest nás pak stál mnohem více, než kdyby k němu došlo v dřívější fázi závodu. Není to příliš profesionální, ale rozhodně to pro nás dnes nebylo rozhodující. Měli jsme spoustu problémů. Nebyl to bezproblémový závod, ve který jsme doufali. Byl to těžký den.“

Masi o žádném problému neví

Na situaci už reagoval i ředitel závodu Michael Masi. „Nevím, že by to trvalo déle, než by mělo,“ řekl v odpovědi na otázku webu RaceFans.

„Oznámil to technický delegát. Musel bych se podívat na zprávu, ale jakmile to nahlásil technický delegát, tak se papírová zpráva, kterou předloží, objeví v systému správy dokumentů. V tom okamžiku se komisaři podívali na pravidla, potvrdili důkazy a určili, jaký bude trest.“

Další článek: Russell mírní kritiku Bottase. Neudělal nic proti pravidlům, říká

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.