Řešení Hamiltonových problémů bude chvíli trvat, avizuje Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn ujistil, že jeho lidé pracují na tom, aby Hamilton měl ve voze vše tak, jak potřebuje, ale předpokládá, že řešení nepřijde hned.
Řešení Hamiltonových problémů bude chvíli trvat, avizuje Brawn

Hamilton po závodě v Monaku přiznal, že mu schází rychlost, a dodal, že musí především zapracovat na sobě, aby z vozu dostával maximum.

"Myslím, že je to celkem subtilní záležitost, způsob jezdcovy komunikace, jak chápete to, čeho chce dosáhnout, a jak ladíte auto, aby vyhovělo jeho potřebám," komentoval Brawn pro Espn. "My máme u Lewise velmi dobrý tým a velmi zkušené lidi. Je to jen o přijití na to, co potřebuje, co hledá."

"To se může lišit od toho, co hledá Nico, i když jsou si ve vozech poměrně blízko, ale prostě to bude nějaký čas trvat. Nico je u týmu čtyři roky nebo pět let a přesně ví, jaká tlačítka má v rámci týmu mačkat. Lewis se to učí chápat, za kým má zajít, když potřebuje probrat určité aspekty vozu. To chvíli trvá a Lewis má proti sobě v Nicovi velmi tvrdého a talentovaného konkurenta."

Hamilton potvrdil, že si zatím ještě nezvykl na všechny aspekty vozu a týmu. Po pěti letech u McLarenu si musí osvojit jiné fungování mnoha věcí.

Další článek: Navzdory neshodám Red Bull podporuje setrvání Pirelli ve formuli 1

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00