Renovace Red Bull Ringu je u konce

Bernie Ecclestone se osobně účastnil jeho znovuotevření, přičemž nevyloučil, že by se formule 1 do Rakouska mohla vrátit.
Renovace Red Bull Ringu je u konce

V roce 1969 byl poprvé otevřen jako Österreichring. V tehdejší konfiguraci hostil Velkou cenu Rakouska až do roku 1987. Jednalo se o velice rychlý, avšak také nebezpečný okruh, jenž v osmdesátých letech nesplňoval bezpečnostní standardy stanovené FIA. Formule 1 se pak proto dlouho do Alp nepodívala. V letech 1995 a 1996 byl podle návrhu Hermann Tilkeho kompletně přestavěn. Pod novým názvem A1-Ring byl počínaje rokem 1997 znovu dějištěm Velké ceny Rakouska.

Dosud poslední závod se zde jel v roce 2003. O rok později byly tribuny a budovy v areálu okruhu strženy. Záchranu pro kdysi slavnou trať ležící nedaleko městečka Spielberg představoval nový majitel, společnost Red Bull, který se rozhodl okruh renovovat. Stavební práce byly na začátku roku úspěšně dokončeny a o tomto víkendu byla trať znovu otevřena.

"Když se podíváte na nové okruhy formule 1, z nichž na některých už se jezdí a některé teprve přibydou, uvědomíte si, že šance, že by se formule 1 vrátila do Spielbergu, je více než malá," krotí naděje fanoušků Dietrich Mateschitz, majitel Red Bullu. Ten již před dvěma lety řekl, že nejvyšší motoristickou sérií, jakou by mohl Red Bull Ring hostit, je DTM.

Návrat okruhu do kalendáře ovšem zcela nevyloučil sám Bernie Ecclestone.

"A proč by se nemohl vrátit? Ta rekonstrukce ale měla proběhnout už před deseti lety. Nebýt toho deště, ani bych nepoznal, že je to jedno a to samé místo," řekl.

Radost z oživení nejznámější rakouské tratě má i Niki Lauda. Ten ovšem považuje uvažování o formuli 1 za předčasné. "Bylo by předčasné o tom mluvit. Tyto věci si žádají čas. Musela by se překonat řada překážek. Nikdo netuší, co má pan Mateschitz v plánu," prohlásil Lauda.

 

 

Další článek: Texas si formuli nemůže dovolit, říká senátor

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00