Renaultu se zatím nedaří využívat potenciál vozu

Tým v továrně pracuje na úpravách, které by měly znamenat posun vpřed.
Týmu Renault se zatím nedaří využívat naplno potenciál vozu R29 tak jako v předsezónních testech. Francouzi mají podezření, že jim uniká nějaký detail, který má negativní dopady na výkonnost. Ve snaze situaci napravit provedou změny na voze již v Číně, hlavní úpravy však přijdou až později.

"Během zimních testů měl vůz lepší výkonnost, takže víme, že to bude lepší. V současnosti se nám prostě nedaří tuto výkonnost z vozu dostat. Mám podezření, že tu je nějaká delikátní a citlivá věc, kterou musíme nastavit správně. Ale musíme nejdříve zjistit, co to je a jak to vyřešit. V Číně budeme mít na voze určité změny a pokusíme se vrátit na úroveň výkonnosti, kterou chceme mít, ale zatím to nebude stačit na čelo startovního pole," řekl technický ředitel Bob Bell.

Ačkoliv se po Grand Prix Malajsie objevily spekulace, podle kterých by Renault mohl přehodnotit používání KERS, Bob Bell potvrdil, že tým od začátku sezóny názor na tuto novinku nezměnil. Přiznal však, že na některých okruzích jsou výhody použití KERS větší než jinde, patří mezi ně i Šanghaj.

"Celkově ten systém funguje dobře a poskytuje nám výhody, v které jsme doufali, jako je snazší předjíždění a bránění pozice, stejně zřejmé jsou přínosy na startu závodu," dodal Bell.

Potřeby vylepšit vůz si je vědom i Fernando Alonso, který v Malajsii vyšel bodově naprázdno. Španěl je přesvědčen, že se Renault dokáže posunout vpřed, stejně jako to dokázal v minulosti.

"Tomuto týmu věřím a loni jsme viděli, že ví, jak bojovat, vrátit se zpět a vylepšit výkon vozu. Stále jsme ještě na začátku a všichni v týmu tvrdě pracují na vývoji R29, abychom mohli být v příštích závodech konkurenceschopnější," řekl.
Další článek: Ferrari nastartovalo krizový scénář