Renaultu se podle Alonsa podařilo ztenčit ztrátu na čelo

Uvědomuje si ale, že udržet osmé místo bude těžké.

Všechny týmy s napětím čekaly na to, zda v Barceloně nedojde k přeskupení sil. Na samotném čele, zdá se, žádné velké změny nenastaly. Jezdci týmu Renault zatím ma špici i přes zlepšení stále hledí z poměrně uctivé vzdálenosti, Nelson Piquet odstartuje dvanáctý, domácí miláček Fernando Alonso se umístil osmý.

"Myslím, že jsme dnes odpoledne odvedli maximum. Byli jsme rychlí a ztenčili jsme ztrátu. V druhé části kvalifikace to ale bylo těsné, byli jsme na desátém místě. Co se závodu týče, víme, že sedm aut před námi je rychlejších než my. Za námi zase budou jezdit vozy s větším množstvím paliva, které nás dost možná předstihnou po zastávkách v boxech. Proto si myslím, že udržet tuto pozici nebude snadné. Tak jako tak potřebujeme získat body, což je pro zítřejší závod náš hlavní cíl," řekl Fernando Alonso.

Nelson Piquet byl sice znovu poražen svým týmovým kolegou, avšak ztráta v Barceloně nebyla již tak markantní, přihlédneme-li k tomu, že se jedná o domácí závod dvojnásobného mistra světa.

"Byla to další velice těsná kvalifikace, obzvlášť v její první části to bylo velice našlapané. S autem jsem byl spokojen, ráno jsme zlepšili jeho vyvážení, přesto to těsně nestačilo k postupu, což mě trochu zklamalo. Dvanáctá startovní pozice přesto není špatná. Můžeme si svobodně dotankovat a zvolit strategii, která by nám v závodě mohla pomoci k posunu kupředu," řekl Nelsinho Piquet.

 

Další článek: Kubicu v závěru kvalifikace zlobilo auto