Renaultu lichotilo, že Ricciardo dostal od Red Bullu zákaz

Red Bull zatrhl svému dnes již bývalému jezdci možnost jet v barvách Renaultu při testech v Abú Dhabí. Technický ředitel Renaultu to bere jako lichotku.
Renaultu lichotilo, že Ricciardo dostal od Red Bullu zákaz

Red Bull oficiálně Danielu Ricciardovi zakázal na okruhu Yas Marina testovat z důvodu několika zbývajících povinností, které ho k týmu stále vázaly. Podobné kroky nejsou při odchodu pilota ke konkurenci ničím výjimečným. 

Renaultu samozřejmě rozhodnutí Red Bullu radost neudělalo, technický ředitel Marcin Budkowski v tom ale vidí i pozitiva. Mohlo by to být znamení, že má Red Bull před Renaultem respekt.

„Pochopitelně bychom byli velmi rádi, kdyby v Abú Dhabí seděl za volantem, ale nepodařilo se. Zklamalo nás, že jsme od něho nemohli získat zpětnou vazbu na loňský vůz. Velice by to pomohlo. Fakt, že mu to nebylo dovoleno, je – aniž bych na někoho konkrétního ukazoval prstem – docela lichotivý.

Znamená to totiž, že se nás ostatní bojí a nechtějí připustit jakoukoliv možnost, která by nám mohla poskytnout výhodu. Je to vítěz. Přinesl nám zkušenosti, které jsme v týmu neměli.

Po několik let spolupracoval s top stájí a může nám přinést know-how a pomoci se směrováním vývoje vozu. Pro všechny v týmu je jeho příchod velkou motivační injekcí,“ řekl Budkowski.

Polský inženýr odmítá pesimistické hlasy, podle kterých si Daniel Ricciardo odchodem z Red Bullu a nástupem k Renaultu moc nepolepší. Byť to tento rok na boj o nejvyšší příčky nejspíš nebude, cíle Renaultu do budoucna jsou vysoké.

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Red Bull stála nová pravidla 15 milionů euro a může za ně Mercedes, říká Marko