Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval

Renault ve Velké ceně Španělska nebodoval. Oba jezdci dokončili závod těsně za bodovanou desítkou.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Renault získával v dosavadních závodech téměř vždy 4 body. Existují dvě výjimky. Ve Velké ceně Velké Británie získal po problémech soupeřů a díky dobrému výkonu 20 bodů. Ve Španělsku naopak nebodoval vůbec.

„Nejedná se o nedostatek úsilí od závodního týmu a já věřím, že jsme tento víkend dostali z auta všechno, co jsme mohli,“ řekl Abiteboul. 

„Jednoduše řečeno – auto není na takové trati dost dobré. Barcelona je dobrý test, pokud jde o aerodynamickou účinnost auta, takže to něco vypovídá o oblastech, které musíme zlepšit. V zimě jsme udělali pár kroků, ale ne tolik, abychom byli na čele středu pole.“

„Je to všechno velmi těsné. Dvě desetiny v kvalifikaci udělaly velký rozdíl a v závodě to bylo také těsné. To však není omluva. Měli bychom být pozici, ve které to zvládneme lépe. Máme jasnou oblast, na kterou se zaměřit a budeme tlačit, abychom urychlili další vylepšení vozu.“

Další článek: Zatímco Gasly závodil, jeho dům vykradli

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.