Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval

Renault ve Velké ceně Španělska nebodoval. Oba jezdci dokončili závod těsně za bodovanou desítkou.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Renaultu Katalánský okruh nesedl. Letos poprvé nebodoval  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Renault získával v dosavadních závodech téměř vždy 4 body. Existují dvě výjimky. Ve Velké ceně Velké Británie získal po problémech soupeřů a díky dobrému výkonu 20 bodů. Ve Španělsku naopak nebodoval vůbec.

„Nejedná se o nedostatek úsilí od závodního týmu a já věřím, že jsme tento víkend dostali z auta všechno, co jsme mohli,“ řekl Abiteboul. 

„Jednoduše řečeno – auto není na takové trati dost dobré. Barcelona je dobrý test, pokud jde o aerodynamickou účinnost auta, takže to něco vypovídá o oblastech, které musíme zlepšit. V zimě jsme udělali pár kroků, ale ne tolik, abychom byli na čele středu pole.“

„Je to všechno velmi těsné. Dvě desetiny v kvalifikaci udělaly velký rozdíl a v závodě to bylo také těsné. To však není omluva. Měli bychom být pozici, ve které to zvládneme lépe. Máme jasnou oblast, na kterou se zaměřit a budeme tlačit, abychom urychlili další vylepšení vozu.“

Další článek: Zatímco Gasly závodil, jeho dům vykradli

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.