Renaultu by stačily tři týmy, Honda může získat nové zákazníky

Renault coby dodavatel motorů změnil názor, už netouží mít víc zákazníků, dokonce by mu nevadilo, kdyby jednoho ztratil.
Renaultu by stačily tři týmy, Honda může získat nové zákazníky

Francouzské motory pohánějí vozy týmů Red Bull Racing, Lotus, Williams a Caterham. Příští rok by se k nim mělo přidat Toro Rosso.

"V paddocku se ví, že jednáme s pěti týmy, ale nejsem si jistý, jestli skončíme s pěti týmy," řekl prezident Renaultu Sport F1 Jean-Michel Jalinier pro Autosport. "Byli bychom spokojení se třemi týmy, byznys by nám běžel hezky."

Odlehčit si ale Renault bude moci zřejmě až v roce 2015 s příchodem Hondy. "V sezóně 2014 tu budou jen tři dodavatelé, takže není možné, abychom každý měl jen tři týmy. Takže jich asi budeme muset mít víc," potvrdil Jalinier. "Odhaduji, že mezi třemi a pěti. Ne méně než tři, protože to by nedávalo smysl, ale pět, nevím..."

Mezi dodavateli motorů si můžou vybírat týmy Lotus a Williams, zájem o ně má Honda. Ale také Mercedes chce nahradit ztrátu McLarenu v roce 2015. U Ferrari zřejmě zůstane Sauber a přidá se Marussia.

V každém případě o rok zpožděný příchod Hondy komplikuje situaci týmům, které o jejích motorech uvažují. V případě přestupu by musely na šestiválce uzavřít jen jednoletou dohodu s jedním ze současných dodavatelů, ale ti chtějí kontrakty spíš dlouhodobé, aby měli jistotu návratu vynaložených nákladů.

"Očekáváme, že kolem Monaka, po dalších dvou týdnech práce, budeme mít něco připravené, nebo že alespoň budeme mít lepší představu o situaci," dodal Jalinier o partnerech pro rok 2014.

Další článek: Přední týmy se Force Indii vzdálily

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon