Renault zvažuje, že bude následovat Hondu

Tým by po jejím vzoru přenechal Briatoremu.

Renault zvažuje, že využije schopností Itala Flavia Briatoreho a zvolí po vzoru japonské automobilky Hondy předání týmu do rukou individuality. V případě Hondy to byl zkušený inženýr Ross Brawn, který dnes provozuje tým pod značkou BrawnGP, jež má na svém kontě již tři vítězství ve formuli 1.

Francouzská automobilka Renault je dlouhodobě nespokojená s výší nákladů potřebných pro úspěch ve formuli 1 a v soutěži ji udržely úspěchy Fernanda Alonsa v letech 2005 a 2006, kdy Alonso získal titul.

Jenomže s přechodem na jednotné pneumatiky Bridgestone a s představením novinek v letošních technických pravidlech ve spojení s nedávným zákazem takzvaných hmotových tlumičů se Renaultu nedaří a to není po chuti ani vedení Renaultu ani Briatoremu samotnému.

F1sports zjistil, že pod světlem současně schválených rozpočtových limitů by Renault využil nestabilní situace ve formuli 1 a soutěž opustil. Ovšem se ctí tak, že by tým po vzoru Hondy přenechal schopnému manažerovi Briatoremu.

Další článek: Prezident Ferrari varuje před znehodnocením formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.