Renault zvažuje i odchod z formule 1

FIA posadila na páteční tiskové konferenci vedle sebe mimo jiné Christiana Hornera, Cyrila Abiteboula a Franze Tosta. Téma bylo proto jasné...
Renault zvažuje i odchod z formule 1

Bylo nepravděpodobné, že by mezi zástupci Red Bullu a Renaultu došlo k ostré výměně názorů. Obsazení i téma byly předem jasné, takže se na to všechny strany předem připravily. Co jsme se dozvěděli:

  • Renault říká, že bude zvažovat všechny možnosti. Jednou z nich je odchod z F1, pokud by nabyl dojmu, že mu účast nic nepřináší a naopak poškozuje jeho pověst. Druhou variantou je také koupě některého z týmů. Toro Rosso je velmi horkým kandidátem. „Pro Toro Rosso by to byla fantastická příležitost udělat další krok vpřed,“ reagoval Franz Tost.„ Tým se snaží o to, aby se v budoucnu dostal do TOP5 v Poháru konstruktérů.“ Podle Tosta by úzká spolupráce s výrobcem motorů nebo transformace do továrního týmu byly přesně tím, co tým potřebuje.
  • Abiteboul zopakoval, že prioritou je nyní motor a až pak může Renault uvažovat o koupi týmu.
  • Horner odmítl, že by Red Bull chtěl stavět vlastní motor. Také prý nevyhrožuje odchodem z F1 kvůli své formě ale dává to jako možnost v případě, kdy by Renault odešel z F1 a Red Bull se tím dostal do problematické situace. 
  • Fernley obvinil Red Bull z toho, že rozložil FOTA a právě tím započal současné problémy. Podle Hornera je to nesmysl, FOTA byla nefunkční a jako první prý odešlo Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Malajsie: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Hamilton

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen