Renault zvažuje i odchod z formule 1

FIA posadila na páteční tiskové konferenci vedle sebe mimo jiné Christiana Hornera, Cyrila Abiteboula a Franze Tosta. Téma bylo proto jasné...
Renault zvažuje i odchod z formule 1

Bylo nepravděpodobné, že by mezi zástupci Red Bullu a Renaultu došlo k ostré výměně názorů. Obsazení i téma byly předem jasné, takže se na to všechny strany předem připravily. Co jsme se dozvěděli:

  • Renault říká, že bude zvažovat všechny možnosti. Jednou z nich je odchod z F1, pokud by nabyl dojmu, že mu účast nic nepřináší a naopak poškozuje jeho pověst. Druhou variantou je také koupě některého z týmů. Toro Rosso je velmi horkým kandidátem. „Pro Toro Rosso by to byla fantastická příležitost udělat další krok vpřed,“ reagoval Franz Tost.„ Tým se snaží o to, aby se v budoucnu dostal do TOP5 v Poháru konstruktérů.“ Podle Tosta by úzká spolupráce s výrobcem motorů nebo transformace do továrního týmu byly přesně tím, co tým potřebuje.
  • Abiteboul zopakoval, že prioritou je nyní motor a až pak může Renault uvažovat o koupi týmu.
  • Horner odmítl, že by Red Bull chtěl stavět vlastní motor. Také prý nevyhrožuje odchodem z F1 kvůli své formě ale dává to jako možnost v případě, kdy by Renault odešel z F1 a Red Bull se tím dostal do problematické situace. 
  • Fernley obvinil Red Bull z toho, že rozložil FOTA a právě tím započal současné problémy. Podle Hornera je to nesmysl, FOTA byla nefunkční a jako první prý odešlo Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Malajsie: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Hamilton

Témata článku: , , ,