Renault zváží návrat KERS v GP Turecka

Systém postupně odepsaly zdokonalené simulace.
Tým Renault v Grand Prix Španělska zcela odepsal KERS a v současnosti provádí testy a simulace, aby zjistil, jestli systém do vozu vrátí v Istanbulu.

"Myslím, že to vyhodnotíme pro Turecko, protože v posledních týdnech dáváme dohromady data a snažíme se zjistit, v čem se musí naše simulace zlepšit. V příštích dvou týdnech musíme učinit rozhodnutí s ohledem na Turecko, ne dříve," řekl šéfinženýr Renaultu Pat Symonds pro Autosport.

Francouzi totiž přišli na to, že jejich simulace použití KERS na různých okruzích neodpovídají realitě. Na základě zkušeností data ze simulátoru postupně upravovali, což vedlo k takovým výsledkům, které znamenaly vyřazení KERS. Své simulace se nyní snaží zdokonalit.

O návratu KERS již v Monaku Renault nikdy neuvažoval, protože si je jistý, že by na městském okruhu neznamenal výhodu. Symonds je proto překvapený, že některé týmy plánují KERS ve svých vozech nechat i v Monte Carlu.

"Když se nad tím zamyslíte, Monaco není okruh pro vysoký výkon, takže v žádném případě mít výhodu nebudete. Výkon tam nemůžete využít a KERS můžete použít pouze tehdy, když nejste omezeni trakcí. V Monaku jsme z hlediska trakce omezeni velmi dlouho. My o jeho nasazení určitě neuvažujeme," řekl.
Diskuze (36) Další článek: Hamilton: Za titulem míří Button, přeji mu to
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10