Renault zváží návrat KERS v GP Turecka

Systém postupně odepsaly zdokonalené simulace.
Tým Renault v Grand Prix Španělska zcela odepsal KERS a v současnosti provádí testy a simulace, aby zjistil, jestli systém do vozu vrátí v Istanbulu.

"Myslím, že to vyhodnotíme pro Turecko, protože v posledních týdnech dáváme dohromady data a snažíme se zjistit, v čem se musí naše simulace zlepšit. V příštích dvou týdnech musíme učinit rozhodnutí s ohledem na Turecko, ne dříve," řekl šéfinženýr Renaultu Pat Symonds pro Autosport.

Francouzi totiž přišli na to, že jejich simulace použití KERS na různých okruzích neodpovídají realitě. Na základě zkušeností data ze simulátoru postupně upravovali, což vedlo k takovým výsledkům, které znamenaly vyřazení KERS. Své simulace se nyní snaží zdokonalit.

O návratu KERS již v Monaku Renault nikdy neuvažoval, protože si je jistý, že by na městském okruhu neznamenal výhodu. Symonds je proto překvapený, že některé týmy plánují KERS ve svých vozech nechat i v Monte Carlu.

"Když se nad tím zamyslíte, Monaco není okruh pro vysoký výkon, takže v žádném případě mít výhodu nebudete. Výkon tam nemůžete využít a KERS můžete použít pouze tehdy, když nejste omezeni trakcí. V Monaku jsme z hlediska trakce omezeni velmi dlouho. My o jeho nasazení určitě neuvažujeme," řekl.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.