Renault ztrácí na Mercedes spíš sekundu než desetinu

Provozní šéf Renaultu F1 Rémi Taffin přiznal, že má Mercedes nemalý výkonnostní náskok. Ale je přesvědčený, že je možné ho relativně brzy eliminovat.
Renault ztrácí na Mercedes spíš sekundu než desetinu

Ačkoliv mezi testy a prvním závodem Renault významně pokročil, svědčí o tom Ricciardovo druhé místo pod šachovnicovou vlajkou, na hlavního konkurenta se zatím nedotáhl.

„Je férové říct, že na Mercedes ztrácíme na rovinkách,“ cituje Taffina Autosport. „To je zřejmé. Těžko říct, jestli je to sekunda, ale není to jedna desetina. Je to blíž sekundě než desetině nebo setině.“

„Víme, jak moc ztrácíme, a víme, co můžeme do příštího závodu udělat, abychom tu ztrátu umazali.“

Taffin věří, že po hardwarové stránce má Renault už vše na místě. Proto by hon na Mercedes nemusel trvat moc dlouho.

„V pohonné jednotce, se kterou jezdíme, už máme všechny potřebné díly na to dohánění. Je to jen záležitost optimalizace všeho a využití všeho na plný výkon.“

„Musíme jen napravit spolehlivost a vyřešit používání všech věcí dohromady, aby fungovaly.“

Navíc v závodech se Renault učí mnohem rychleji než v testech, kde vozy jeho týmů jezdily velmi omezeně. V Austrálii viděly cíl obě tora rossa a Ricciardův red bull.

„Je to jako kdybychom za jedno odpoledne odjeli čtyři dny testů,“ hodnotil Taffin. „V Sepangu se to odrazí a budeme lepší, ale celkově bych řekl, že je to 50 na 50 vzhledem k počtu vozů, které jsme dostali do cíle.“

„Nás motor může jezdit, ale mínus samozřejmě je počet vozů, které nedojely do cíle kvůli problémům na naší straně. Ale nejsou to problémy, které bychom nemohli vyřešit.

Diskuze (7) Další článek: Úpadek Williamsu jen přes moji mrtvolu, říká Williamsová
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".