Renault ztrácí na Mercedes spíš sekundu než desetinu

Provozní šéf Renaultu F1 Rémi Taffin přiznal, že má Mercedes nemalý výkonnostní náskok. Ale je přesvědčený, že je možné ho relativně brzy eliminovat.
Renault ztrácí na Mercedes spíš sekundu než desetinu

Ačkoliv mezi testy a prvním závodem Renault významně pokročil, svědčí o tom Ricciardovo druhé místo pod šachovnicovou vlajkou, na hlavního konkurenta se zatím nedotáhl.

„Je férové říct, že na Mercedes ztrácíme na rovinkách,“ cituje Taffina Autosport. „To je zřejmé. Těžko říct, jestli je to sekunda, ale není to jedna desetina. Je to blíž sekundě než desetině nebo setině.“

„Víme, jak moc ztrácíme, a víme, co můžeme do příštího závodu udělat, abychom tu ztrátu umazali.“

Taffin věří, že po hardwarové stránce má Renault už vše na místě. Proto by hon na Mercedes nemusel trvat moc dlouho.

„V pohonné jednotce, se kterou jezdíme, už máme všechny potřebné díly na to dohánění. Je to jen záležitost optimalizace všeho a využití všeho na plný výkon.“

„Musíme jen napravit spolehlivost a vyřešit používání všech věcí dohromady, aby fungovaly.“

Navíc v závodech se Renault učí mnohem rychleji než v testech, kde vozy jeho týmů jezdily velmi omezeně. V Austrálii viděly cíl obě tora rossa a Ricciardův red bull.

„Je to jako kdybychom za jedno odpoledne odjeli čtyři dny testů,“ hodnotil Taffin. „V Sepangu se to odrazí a budeme lepší, ale celkově bych řekl, že je to 50 na 50 vzhledem k počtu vozů, které jsme dostali do cíle.“

„Nás motor může jezdit, ale mínus samozřejmě je počet vozů, které nedojely do cíle kvůli problémům na naší straně. Ale nejsou to problémy, které bychom nemohli vyřešit.

Další článek: Úpadek Williamsu jen přes moji mrtvolu, říká Williamsová

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10