Renault zrychlil od začátku roku téměř o dvě sekundy

I když se Renault R30 nezrodil jako nejlepší auto, v Enstone ho dokázali postupným vývojem výrazně zrychlit. Nyní dokáže konkurovat předním týmům.

"Podle simulací odhadujeme, že naše auto zrychlilo od prvních testů o 1,75 sekundy na kolo," prozradil šéf francouzské stáje Eric Boullier pro AFP. "Jsme jeden z týmů, které nejvíce pokročily. To nám přináší skutečné uspokojení. Tým dokázal, že má kvality pro fungování na nejvyšší úrovni."

Cílem Renaultu zůstává do konce sezóny získat čtvrté místo v pohár konstruktérů. V cestě mu stojí tým z Brackley, takže Francouzi vědí, že jejich úkol není snadný.

"Pořád je to náš cíl, můžeme to dokázat," potvrdil Boullier. "Ale nesmíme udělat ani jednu chybu. K Mercedesu máme velký respekt. Je to tým úřadujících mistrů světa. Mají jistou úroveň. Budeme proto muset být dokonalí. Ale ve formuli 1 nejde o nic jiného než dokonalost."

V letošním roce promlouvají do rozložení sil velmi výrazně charakteristiky jednotlivých tratí. Renault je přesvědčený, že v tomto ohledu kalendář závodů nahrává jeho ambicím. "Posledních pět se jede na okruzích, které našemu vozu vyhovují," dodal optimisticky šéf týmu z Enstone.

Další článek: Heidfeld testovacím jezdcem Pirelli nezůstane

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.