Renault: Zlepšujeme se, ale pořád to není ono

Alonso už neměl teplotu.

Jezdcům Renaultu se kvalifikace příliš nevydařila. Fernando Alonso, kterého trápí zánět středního ucha, sice postoupil do třetí části kvalifikace, ale v té skončil až na desátém místě. Díky penalizaci Sebastiana Vettela za kolizi v předchozím závodě se posunul na místo deváté. Nelson Piquet vypadl hned v první části kvalifikace a startovat by měl až ze sedmnácté pozice.

"Ráno jsem už neměl teplotu a v autě jsem se cítil lépe," uvedl Alonso v tiskovém prohlášení týmu. "Výsledek je pro nás zklamáním, protože jsem očekával páté nebo šestá místo." Přesto si Španěl myslí, že vůz je lepší než v Austrálii, ale pořád je co zlepšovat. "Uvidíme, jakou roli bude zítra hrát KERS," dodal. 

Nelson Piquet věřil, že se mu bude v kvalifikaci dařit lépe, ale ve svém posledním měřeném kole udělal chybu a ztratil tři až čtyři desetiny. "Jsem pochopitelně zklamán, že jsem z kvalifikace nevytěžil více. Teď to musím hodit za hlavu a soustředit se na závod."

Hlavní inženýr Pat Symonds přiznal, že vozy stále nejsou na takové výkonnostní úrovni, na jaké by měly být. I proto jezdci Renaultu vyrazí do závodu s těžšími vozy. "Pokud se zítra zhorší počasí, měli bychom být ve výhodě," věří. "I když se startuje v pět hodin odpoledne, čeká nás vysoká teplota i vlhkost. Pokud přijde déšť, bude určitě intenzivní."

Další článek: Trulli je spokojen s letošním posunutím závodu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.