Renault získal nejlepší kvalifikační výsledek od návratu do F1. Ricciardo ve druhé řadě

Daniel Ricciardo v barvách Renaultu zaznamenal v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie nejlepší výsledek francouzské stáje v letošní sezóně formule 1, když odstartuje ze čtvrtého místa.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Renault získal nejlepší kvalifikační výsledek od návratu do F1. Ricciardo ve druhé řadě | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ricciardo v kvalifikaci potvrdil rychlost Renaultu z volných tréninků a nestačil nakonec jen na dvojici Mercedesu a Maxe Verstappena z Red Bullu.

„Po celý víkend jsem spokojen, včera jsme ukázali opravdu dobrou rychlost. Minulý rok byly tohle naše silné okruhy, tratě jako Spa a Monza s nízkým přítlakem a zdá se, že je to tak i letos,“ říká Ricciardo.

Předpověď hovoří o 60 % šanci deště pro závod, ačkoliv situace v Ardenách je často nepředvídatelná. Sám Ricciardo by uvítal spíše sucho.

„Když bude pršet, tak bude pršet, ale přál bych si sucho, protože máme dobrou pozici a celkem dobrou rychlost na rovinkách. Myslím, že na startu závodu budeme mít šanci, pak budu schopen chvíli bránit, když budu muset. Takový je plán, zkusit si polepšit na startu a ukázat ostré lokty!“

Ocon potřetí v Q3

Letos potřetí se mezi nejrychlejších deset pilotů v kvalifikaci dostal také druhý jezdec Renaultu Esteban Ocon, který v belgické kvalifikaci obsadil šesté místo.

Oba jezdci Renaultu tak v kvalifikaci porazili své hlavní soupeře z týmů McLaren a Racing Point, kteří se seřadili za ním na sedmém až desátém místě.

„Celý víkend byl zatím velmi dobrý a vypadali jsme lépe, jelikož ovládání vozu bylo mnohem lepší než v několika minulých závodech. Všechny změny, které jsme před podnikem udělali, posílily naše sebevědomí a viděli jsme, že fungují na trati,“ pochvaluje si Ocon.

„Je to dobré, jsem šťastný. Zítra máme skvělou šanci bojovat. Je tu šance deště, to by mohlo být zajímavé a uděláme maximum pro dobrý týmový výsledek.“

Další článek: Hamilton věnoval pole position herci Chadwickovi Bosemanovi

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00