Renault: Vylepšený monopost měl ve Spa na páté až šesté místo

Technický ředitel týmu Renault James Allison spočítal, jak se upravený R31 zlepšil a jaký byl jeho potenciál ve Spa. V Monze by měl být na podobné úrovni.
Renault: Vylepšený monopost měl ve Spa na páté až šesté místo

Zatímco šéf týmu Renault Eric Boullier si netroufl hodnotit, jak moc se enstonský monopost zlepšil díky úpravám, které dostal ve Spa, Allison má poměrně jasnou představu.

"Ve Spa jsme měli mnohem lepší rychlost než v předchozích čtyřech Grand Prix," řekl. "Ani jeden jezdec neměl bezproblémový závod, ale základní rychlost vozu byla taková, že by stačila na páté až šesté místo, kdyby byla cesta k šachovnicové vlajce volnější."

"Jestli jsme skutečně pokročili, budeme vědět jistě po pár dalších Grand Prix, ale těší mě, že jsme byli konkurenceschopní v průběhu celého víkendu, ať už to bylo na mokrých, suchých nebo přechodných pneumatikách."

Do Itálie si Renault přiveze další úpravy, i když jen drobné. "Stejně jako všichni budeme mít komplet pro nízký přítlak (přední a zadní křídlo). Také budeme mít upravenou karoserii, která nám snad umožní stavět na ziscích, kterých jsme dosáhli ve Spa," vysvětlil Allison.

Renault už samozřejmě myslí na příští sezónu a vývoj letošního vozu R31 postupně zastavuje. "Budeme mít balík úprav pro Monzu a pak jeden další pro Singapur. Poté se vývoj utlumí na minimum a my soustředíme naše úsilí na následující rok," dodal technický ředitel Renaultu.

Diskuze (13) Další článek: Máme jeden z nejlepších aerodynamických tunelů, pyšní se Sauber
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00