Renault: Výkonnostně jsme se posunuli mezi Mercedes a Ferrari

Robert Kubica stanul v Monaku podruhé v letošní sezóně na stupních vítězů, rychlejší než on byli už jen jezdci Red Bullu. Renault v tom vidí další zlepšení, které jej posunulo na úroveň top týmů.

"Myslím, že teď můžeme reálně očekávat výkonnost na úrovni mezi Mercedesem GP a Ferrari," řekl šéf francouzské stáje Eric Bouiller pro Autosport. "V Monaku jsme očekávali něco dobrého, protože jsme věděli, že je vůz dobrý na hrbolatých a úzkých tratích, jako je Monako."

"Věděli jsme, že je Robert v Monaku král, miluje ho. Náš komplet je obvykle dobrý a nakonec také dobrý byl. Jen jsme nečekali, že budeme tak rychlí, abychom udrželi Red Bull pod tlakem, a rychlejší než McLaren a Ferrari. To je pro nás po tomto víkendu dobrá zpráva."

Kubica startoval do závodu v Monte Carlu z druhého místa, ale vítězství v kvalifikaci mu neuniklo těsně, ztráta na Webbera byla poměrně vysoká. Před první zatáčkou jej na třetí pozici odsunul Vettel a tím zmizela také šance na vítězství v závodě.

"Potřebovali jsme velmi dobrý start, abychom se ho (Webbera) udrželi, v první zatáčce bychom museli být vedle něj," vysvětloval Bouiller. "To byla jediná možnost, kdy jsme mohli očekávat, že bychom měli šanci závod vyhrát."

Ze zbývajících okruhů v kalendáři by podle Bouillera mohly Renaultu podobným způsobem jako Monako vyhovovat Singapur, Budapešť a možná Valencie.

Další článek: Před Tureckem by formule 1 měla rozhodnout mezi Michelinem a Pirelli