Renault věří, že zná příčiny svého relativního poklesu formy

Renault dosahoval v posledních závodech horších výsledků než v úvodu sezóny. Je přesvědčený, že zná důvody tohoto stavu, a pracuje na jejich odstranění.
Renault věří, že zná příčiny svého relativního poklesu formy

"Moje pocity jsou dost smíšené," hodnotil dosavadní Grand Prix šéf týmu Eric Boullier. "Měli jsme vydařený začátek sezóny se dvěma pódii, ale teď jsme měli pár závodů, ve kterých jsme nepodali výkon, jaký jsme chtěli. Víme, že na to musíme správně zareagovat. Domníváme se, že chápeme, co se stalo špatně, a začali jsme to napravovat."

"Pokud bylo naše auto tak dobré na začátku sezóny, musíme být schopní se na tuto úroveň výkonnosti vrátit pro zbývajících 11 závodů. Teď nastala správná doba se hodně snažit a pochopit, proč jsme nedokázali si udržet relativní rychlost vůči soupeřům."

Výkonnost nejen Renaultu ovlivní v příštím závodě změna aplikace pravidel, podle které už nesmí docházet k foukání difuzorů výfukovými plyny, když není plyn otevřený jezdcem. Tým z Enstonu věří, že by na něj tato změna mohla mít menší dopady než na soupeře, psali jsme zde.

Domnívá se to také Nick Heidfeld, i když jistotu mít nikdo nemůže. Ale zároveň varoval, že zlepšení nepřijde rychle. "Pochopili jsme problémy, které jsme měli, ale není možné mávnout kouzelnickou hůlkou a vyřešit je přes noc," řekl. "Všichni v továrně pracují velmi tvrdě, ale všichni se také sami sebe ptáme, jaké dopady na nás budou mít změny pravidel v Silverstonu. Uvidíme, jestli se rozdíly mezi týmy a rozložení sil změní, z toho pak budeme vycházet."

Další článek: Williams bude od příští sezóny používat motory Renault

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00