Renault věří, že do Španělska vyřeší problémy se spolehlivostí

Renault a Honda mají výrazně větší problémy se spolehlivostí než jejich konkurence. Francouzi ale věří, že ve Španělsku už bude vše v pořádku.
Renault věří, že do Španělska vyřeší problémy se spolehlivostí

„Další problém s motorem rozhodně není to, co jsme chtěli vidět,“ říká Cyril Abiteboul, jehož slova cituje ESPN. „Pozitivním znamením je, že k tomu došlo až na samotném konci závodu a nemělo to vliv na Danielův konečný výsledek.“

Abiteboul ale nezmiňuje, že v cíli čtvrtého závodu se mohutně zakouřilo z Ricciardova již třetího motoru.

„Spolehlivost byla naší Achillovou patou v posledních dvou závodech, ale teď máme 18 dní do prvních tréninků ve Španělsku. Máme dost času, abychom nasadili trvalejší opravy, které máme připravené a začali dělat kroky v oblasti zvyšování výkonu.“   

„V průběhu třech týdnů, které jsou před dalším závodem, se podrobně podíváme na první čtyři závody a to jak na pozitivní tak i na negativní věci,“ řekl šéf traťových operací Renaultu Rémi Taffin. „Podíváme se také na stálé opravy problémů a na další kroky, které nás posunou kupředu na všech frontách.“  

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Horner: Kvjat bude stále silnější a silnější

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10