Renault váhal, zda dát Red Bullu vylepšení. Obává se kritiky ze strany Hornera

Red Bull nasadí v Monze C specifikaci pohonné jednotky Renault, která sice má přinést okolo třech desetin, ale současně má nižší spolehlivost než B specifikace.
Renault váhal, zda dát Red Bullu vylepšení. Obává se kritiky ze strany Hornera

Cyril Abiteboul přiznal, že Renault trochu váhal, zda Red Bullu nabídne C specifikaci. Obavy přišly poté, co měl v Maďarsku Max Verstappen problém s MGU-K. Christian Horner si v přímém přenosu Sky Sports ihned na Renault stěžoval a jeho slova samozřejmě nebyla zrovna lichotivá.

C specifikace má být výkonnější ale také méně spolehlivá. 

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

„Maďarský precedent mě trochu zneklidnil a mohla to být změna ve způsobu, jakým necháváme volnost našim zákazníkům, aby dělali, co chtějí,“ řekl Abiteboul pro Autosport.

„Red Bull teoreticky stále říká, že je to všechno o výkonu a mohou akceptovat otázku spolehlivosti, ale jak se s tím vyrovnávám, když vím, jak reagovali v Budapešti na problém, který jsme měli s MGU-K?“

„Musíme jen doufat, že Christian nebude na Sky, když budou mít problém.“

„Bavili jsme se o tom a akceptovali skutečnost, že se nechali trochu unést. Rozumím tomu, chápu emoce, ale musím také přemýšlet o tom, že jakmile je něco řečeno, je velmi obtížné to vrátit. Zůstává to i přes omluvu, která přijde pár dní poté, jako tomu bylo po Budapešti.“

Red Bull by letos s Hondou vyhrával závody, tvrdí Horner

Red Bull by letos s Hondou vyhrával závody, tvrdí Horner

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes se po Monze možná soustředí na Hamiltona

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10