Renault váhal, zda dát Red Bullu vylepšení. Obává se kritiky ze strany Hornera

Red Bull nasadí v Monze C specifikaci pohonné jednotky Renault, která sice má přinést okolo třech desetin, ale současně má nižší spolehlivost než B specifikace.
Renault váhal, zda dát Red Bullu vylepšení. Obává se kritiky ze strany Hornera

Cyril Abiteboul přiznal, že Renault trochu váhal, zda Red Bullu nabídne C specifikaci. Obavy přišly poté, co měl v Maďarsku Max Verstappen problém s MGU-K. Christian Horner si v přímém přenosu Sky Sports ihned na Renault stěžoval a jeho slova samozřejmě nebyla zrovna lichotivá.

C specifikace má být výkonnější ale také méně spolehlivá. 

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

Hornera nikdo z nás už dávno neposlouchá, říká Abiteboul

„Maďarský precedent mě trochu zneklidnil a mohla to být změna ve způsobu, jakým necháváme volnost našim zákazníkům, aby dělali, co chtějí,“ řekl Abiteboul pro Autosport.

„Red Bull teoreticky stále říká, že je to všechno o výkonu a mohou akceptovat otázku spolehlivosti, ale jak se s tím vyrovnávám, když vím, jak reagovali v Budapešti na problém, který jsme měli s MGU-K?“

„Musíme jen doufat, že Christian nebude na Sky, když budou mít problém.“

„Bavili jsme se o tom a akceptovali skutečnost, že se nechali trochu unést. Rozumím tomu, chápu emoce, ale musím také přemýšlet o tom, že jakmile je něco řečeno, je velmi obtížné to vrátit. Zůstává to i přes omluvu, která přijde pár dní poté, jako tomu bylo po Budapešti.“

Red Bull by letos s Hondou vyhrával závody, tvrdí Horner

Red Bull by letos s Hondou vyhrával závody, tvrdí Horner

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes se po Monze možná soustředí na Hamiltona

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon