Renault v Bahrajnu nasadí nové přední křídlo

Tým Renault se rozhodl do Velké ceny Bahrajnu na oba své vozy nasadit nové přední křídlo poté, co jej v Austrálii úspěšně otestoval Kevin Magnussen.
Renault v Bahrajnu nasadí nové přední křídlo

Dánský pilot zkoušel nové přední křídlo během pátečních tréninků v Melbourne, zatímco jeho týmový kolega Jolyon Palmer kroužil se starší specifikací.

Podle technického ředitele Renaultu Boba Bella fungovalo vylepšení podle plánů a ve druhém závodě sezóny na okruhu Sakhir proto bude nasazeno na oba vozy.

„Do Melbourne jsme přivezli prototyp předního křídla, které používal Kevin a zdá se, že splnilo naše očekávání. V Bahrajnu bude na obou vozech,“ potvrdil Bell, který zároveň popsal způsob, jakým bude Renault v letošním roce přistupovat k vylepšování svého vozu.

„V první polovině roku se budeme soustředit na motor, pro šasi potom máme normální vývojový program,“ řekl Bell. „Závod od závodu budeme mít, stejně jako všichni, standardní vylepšení aerodynamiky. Máme také komplexní mechanické díly, které přijdou na řadu, až se dostaneme do evropského testovacího programu.“

Renault je po Austrálii spokojen  

Renault je po Austrálii spokojen  

Bell věří, že tým bude postupně stoupat startovním polem, jelikož zatím nenarazil na žádnou významnou slabinu, a může se proto více zaměřovat na vývoj samotného vozu.

„Nemyslím, že by Barcelona nebo Melbourne přinesly něco, co by nás mělo znepokojovat. Barcelona představuje takový standard aerodynamiky a mechanického gripu a neviděli jsme tam nic, z čeho bychom měli mít obavy na většině tratí.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10