Renault už letos další velké vylepšení pohonné jednotky neplánuje

Renaultu stále zbývá 21 vývojových žetonů, ale větší upgrade už letos neplánuje.
Renault už letos další velké vylepšení pohonné jednotky neplánuje

Francouzi využili sedm žetonů pro „hlavní“ vylepšení během zimy. Jeden žeton pak spotřebovali v Bahrajnu pro drobnou úpravu a tři pro upgrade v Monaku.

Renaultu tak zbývá 21 žetonů, což je v podstatě dvojnásobek toho, co Hondě a Mercedesu (Ferrari má už jen tři žetony).

„V příštím roce,“ reagoval Taffin na dotaz Autosportu, kdy nasadí další větší vylepšení. „Velký pokrok budeme mít v příštím roce, v prvním závodě.“

„Do konce sezóny budeme pracovat na specifikaci, kterou máme nyní. Budeme se snažit z ní získat co nejvíce. Ale velká vylepšení, jaká jsme měli v prvním a šestém závode, už nebudou.“

Renault tak nevylučuje menší úpravy. Pracovat by také mohl třeba na novém palivu.

V roce 2017 už žetonový systém platit nebude. Pohonné jednotky tak mohou týmy vyvíjet prakticky bez omezení – omezovat je bude jen stanovený počet pohonných jednotek na jezdce. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Leclerc: Jediná šance, jak se dostat do F1, je vyhrát GP3

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků