Renault: Tým nám vybudoval Briatore, ale nastal čas otočit list

Kultura stáje se musí přiblížit hodnotám automobilky.
Fernando Alonso věnoval své umístění na stupních vítězů Flaviovi Briatoremu, který vedl tým Renault, ale teď má doživotní zákaz působení v motorsportu. Francouzské automobilce Alonsovo gesto nevadí a nemá problém uznat Italovy zásluhy. Ale nastal čas jít dál.

"S Flaviem jsme vyhráli dva šampionáty a budeme s ním udržovat velmi dobrý vztah. Pár lidí udělalo chybu a tohle je cena za tu chybu, to je vše," řekl výkonný ředitel Jean-François Caubet.

"Taková je realita a my nechceme tvrdit něco jiného. Ale chceme otočit stránku. Flavio je velká osobnost. Vyhráli jsme s ním dva tituly a musíme ho respektovat. Ale to není ten problém. Úkolem je budovat budoucnost trochu odlišně, více v souladu s kulturou Renaultu."

"Protože ve formuli 1 jsme 35 let a kultura Renaultu je asi trochu odlišná. Ne zásadně odlišná, ale odlišná. A s Renaultem musíme (tým) sdílet mnoho věcí, které jsme předtím nesdíleli."

Ačkoliv Renault ujistil FIA o setrvání ve formuli 1 ještě před zasedáním Světové rady, Caubet uvedl, že výsledek ze Singapuru pomůže automobilku přesvědčit, že se rozhodla správně.

"Pro Renault je důležité, abychom šli dál, protože všichni kladli otázku, jestli Renault končí nebo ne. Není to otázka pro vedení, je to otázka týmu. Když máte ve formuli 1 dobré výsledky, nemáte žádné problémy. Když máte špatné výsledky, tak to je konec. A my jsme byli na limitu," dodal Caubet.
Další článek: Honda odchodu z formule 1 nelituje, i když přišla o titul mistra světa