Renault to v Jerezu přiškrtil o 1,5 sekundy

Šéf traťových operací Renaultu Remi Taffin potvrzuje slova Helmuta Marka o tom, že v Jerezu týmy s motory Renault nejezdily naplno.
Renault to v Jerezu přiškrtil o 1,5 sekundy

Halmut Marko přiznal, že Renault využil v Jerezu kombinaci nových a starých komponent a nejezdil naplno. To nyní potvrzuje také Remi Taffin, podle kterého byl výkon motoru asi na 80 až 90 procentech svého skutečného potenciálu.

„Myslím, že v Jerezu jsme byli asi 1,5 sekundy za svým potenciálem, ale museli jsme zachovat pohonné jednotky, abychom najeli potřebné kilometry,“ řekl Taffin. Renault během testů přiznal, že krátce před odjezdem do Španělska objevil problém, který se už nedal odstranit, takže musel jezdit menší stinty.

„V Barceloně půjdeme nahoru z hlediska výkonu motoru a prozkoumáme své hranice.“

Podle odhadů ztrácel vloni Renault na Mercedes až 75 koní. „Určitě jsme udělali krok vpřed,“ říká Taffin. „Ale je obtížné vědět, kde si stojíme v porovnání s našimi soupeři. Ti také určitě udělali krok vpřed, ale doufáme, že ne tak velký jako my.“ 

Další článek: Button je rád, že má vedle sebe Alonsa

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.