Renault testuje nové nápady

Renault prý testuje nové nápady, které by měly přinést zvýšení výkonu v letošní i příští sezóně.
Renault testuje nové nápady

Renaultu se zřejmě podařilo vyřešit nebo významně omezit problémy se spolehlivostí a to novým designem pístů. Nyní přichází čas zlepšit také výkon, který je další velkou slabinou.

Renault má stále 12 žetonů, což je skutečně hodně. Motorsport.com odhaduje, že významné novinky mohou Francouzi nasadit ve Spa.

Dříve se také hodně debatovalo o tom, že část žetonů použije Renault pro příští rok. Ne, že by snad žetony bylo možné převést do další sezóny, ale lze je spotřebovat pro změny, které cílí spíše na další než na ten letošní rok. To částečně připouští i Christian Horner.

„Jsou tam nějaké důležité testy, které se odehrají v příštích dvou týdnech na dynamometru ve Viry. Budou mít významný dopad na příští rok. Nebo alespoň na směr. Budou to dva velké týdny v zákulisí ve Viry Chatillon.“  

Foto: Renault

Další článek: Räikkönen: Formule 1 není nebezpečná, měla by být více vzrušující

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.