Renault svou pohonnou jednotku pro příští rok přepracuje

Renault se vloni velmi trápil. V letošním roce dosáhl pokroku v oblasti spolehlivosti i výkonu. Přesto chce svou pohonnou jednotku pro příští rok zcela předělat.
Renault svou pohonnou jednotku pro příští rok přepracuje

Výkony Renaultu sice nejsou letos nejlepší, ale se stejnou pohonnou jednotkou dokázal letos Red Bull dvakrát vyhrát a je druhý v šampionátu. Kromě toho se mohl spolehnout na poměrně dobrou spolehlivost.

V příštím roce mají výrobci zcela volné roce. Žetonový systém se ruší, takže jediným omezením vývoje v průběhu sezóny bude maximální počet pohonných jednotek na jezdce.

„Připravujeme několik dobrých vylepšení,“ řekl Fred Vasseur pro Motorsport.com. „Příští rok budeme mít zcela nový motor. Je to 100 procentně nový.“

Renault podle Vasseura potřeboval udělat velký krok vpřed a tak ho i udělal.

Na dotaz, zda Renault půjde v oblasti rozdělení turbíny a kompresoru cestou Mercedesu, Vasseur reagoval, že „je to koncept Renaultu“ a není nutné dělat to, co ostatní.

„V posledních šesti až osmi měsících jsme dosáhli dobrého zlepšení. Pokud chceme udělat další krok, musíme trochu změnit koncept.“ 

Foto: Renault

Diskuze (18) Další článek: Haas chválí Leclerca. V F1 ale příští rok jezdit nebude
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".