Renault: Steva Nielsena teď nahradí Alan Permane

Při Velké ceně Singapuru se tým Lotus Renault GP rozloučil se svým sportovním ředitelem Stevem Nielsenem, kterého již příští víkend nahradí dosavadní šéfinženýr Alan Permane.
Renault: Steva Nielsena  teď nahradí Alan Permane

V loňském roce se stáj Lotus Renault GP zabývala především efektivním fungováním své továrny, v sezoně letošní se pak zaměřila na restrukturalizaci týmu zaměstnanců. Hlavním cílem bylo samozřejmě snížení nákladů a zefektivnění práce jednotlivých oddělení.  Pozornost šéfů stáje se tak z velké části zaměřila na zaměstnance, kteří jsou během jednotlivých závodů formule 1 sami přítomni na okruhu.

Tým si proto u bývalého technického šéfa A1GP Johna Wickhama objednal audit efektivnosti, čímž nahněval některé své zaměstnance.  Sportovní ředitel Steve Nielsen pak při Velké ceně Španělska podal z těchto důvodů rezignaci. Tým ho však požádal o to, aby v Renaultu setrval ještě nějaký čas, než si za něj najde adekvátní náhradu. Sportovní ředitel souhlasil, že na své pozici setrvá až do Velké ceny Singapuru.

Včera stáj Lotus Renault GP oznámila, že povýšila dosavadního šéfinženýra Alana Permana, jenž nyní převezme některé Nielsenovy povinnosti.  Na bývalé místo Permana by pak měl Renault v nejbližší době jmenovat Johna Wickhama.

Šéf týmu Eric Boullier komentuje celý přesun slovy: "Je to velmi jednoduché. Část Stevových (Nielsenových) povinností teď převezme Alan Permane, jenž se stal ředitelem traťových operací. Kromě toho je součástí našeho týmu i John Wickham. Následující změny pak brzy oznámíme. Předpokládám, že tyto přesuny proběhnou hladce."

Diskuze (48) Další článek: V Suzuce si Kartykejan znovu zajezdí ve volném tréninku
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00