Renault stáhl odvolaní ve věci vyšetřování Racing Pointu

Renault, který třikrát protestoval proti Racing Pointu, stáhl své odvolání proti rozhodnutí sportovních komisařů.
Renault stáhl odvolaní ve věci vyšetřování Racing Pointu

Renault stáhl své odvolaní proti rozhodnutí sportovních komisařů ve věci vyšetřování brzdových kanálků Racing Pointu. Už dříve z „boje“ vycouvaly týmy McLaren a Williams, které protest ani formálně nepodaly, takže v současné době zůstává v platnosti už jen protest Ferrari a samotného Racing Pointu.

Měli by přijít o body za všechny tři závody, říká o Racing Pointu Abiteboul

Měli by přijít o body za všechny tři závody, říká o Racing Pointu Abiteboul

Renault své rozhodnutí zdůvodnil podobně jako dříve McLaren a Williams. FIA chce od příštího roku zakázat kopírování celých aut a velkých částí aut, což konkurentům stačí.

„Kromě rozhodnutí byla sporná záležitost zásadní pro integritu formule 1, a to jak v současné sezóně, tak v budoucnosti,“ uvedl Renault. 

„Intenzivní a konstruktivní práce mezi týmem FIA, týmem Renault DP World F1 a všemi zúčastněnými stranami formule 1 však vedla ke konkrétnímu pokroku při zajišťování originality ve sportu prostřednictvím změn sportovních a technických pravidel plánovaných pro sezónu 2021, což potvrzuje požadavky na kvalifikaci týmu jako konstruktéra.“ 

„Dosažení tohoto strategického cíle v souvislosti s novou Concordskou dohodou bylo naší prioritou. Spory ze začátku této sezóny bychom měli nechat za sebou, protože se musíme soustředit na zbytek intenzivního a unikátního šampionátu.“

Další článek: Formule 1 potvrdila zbytek kalendáře, vrací se Istanbul

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00